Trener Veleža prozvao Borac: Na pauzi nismo slušali ono što nije za stadion

Feđa Dudić iskoristio je medijski prostor da prozove Borac zbog muzičkog izbora na meču sa Sarajevom

Premijer liga BiH 22. kolo Velež Borac Feđa Dudić Izvor: FENA/Mario Obrdalj

Fudbaleri Veleža savladali su danas ekipu Borca rezultatom 2:1 u utakmici 22. kola Premijer lige BiH i Borčevo prokletstvo u Vrapčićima produžili na 11 utakmica.

Omjer kluba iz Platonove ulice na stadonu ''Rođeni'' od osnivanja Premijer lige BiH zaključno sa današnjim danom je 0-3-8, uz gol-razliku 5:17.

''Prije svega, moram da kažem da sam ponosan na momke danas i svaki navijač Veleža treba da bude ponosan kako ekipa igra. Primili smo gol zato što ne odugovlačimo, zato što se ne 'valjamo', zato što ne 'nabijamo' loptu, zato što i u tom 88. minutu želimo da igramo. Međutim, kad si hrabar – dođe nagrada i ona je stigla u 92. drugu. Mislim da bi danas bilo šteta da nismo pobijedili jer Borac nije ništa napravio, pogotovo u prvom poluvremenu, kad nam nisu prišli golu. Zaista bi bila tragedija da danas nismo pobijedili'', rekao je Dudić o samoj utakmici.

U daljem izlaganju poslije meča, strateg ''rođenih'' je – prozvao Borac zbog muzičkog izbora na meču sa Sarajevom.

''Želio bih da pohvalim suđenje koje je danas bilo vrhunsko. Želio bih da pohvalim naše navijače koji su dopli na stadion da navijaju, ostavili su nacionalizam i politiku van stadiona. Želio bih da pohvalim organizatore utakmice jer na poluvremenu nismo slušali pjesme koje nisu za stadion. Slušali smo navijačke pjesme jer je ovo fudbal, a politiku ne treba miješati u to. Zaista sam ponosan i grad Mostar treba da bude ponosan'', naveo je Dudić, čiji igrači nisu poraženi u Premijer ligi BiH na posljednjih pet utakmica (četiri pobjede i remi).