Povratak Kelna "iz mrtvih": Od 0:2 do 2:2 u finišu!

Spas za "jarčeve" u meču sa Fortunom stigao je bukvalno u posljednji čas. Fortuna na Rajn-Energi Areni ispustila zlata vrijedne bodove u borbi za opstanak.

Bundesliga 27. kolo Keln Fortuna 2 2 Izvor: Pool/Getty Images Europe

U prvom "post-karantinskom" kolu, Keln je na Rajn-Energi Areni imao 2:0 protiv Majnca, ali je tu prednost uspio da ispusti

Vratilo mu se to, međtim, danas, kada je u smiraj utakmice sa Fortunom izbjegao već viđen poraz!

KELN – FORTUNA 2:2 (0:1)
/Modest 88, Kordoba 90+1 - Karaman 41, Tomi 61/

Ekipa iz Diseldorfa tako je propustila priliku da se već pomenutom Majncu, koji se nalazi na 15. mjestu i koji je danas doživio debakl u duelu sa RB Lajpcigom, približi na samo jedan bod.

Fortuna je uknjižila četvrti vezani remi u Bundesligi, pa je uz 24 boda nalazi na 16. poziciji, koja na kraju sezone znači baraž za opstanak. Sa druge strane, Keln je deseti, uz 34 boda.

Sve do 88. minuta meča, činilo se da da nema nade za Keln jer je gostujuća ekipa sve do tad imala dva gola prednosti, uz neiskorišten penal Kelnovog Marka Uta...

Gostujući tim poveo je četiri minuta prije odlaska na odmor.

Turski reprezentativac Kenan Karaman se šesnaestercu rivala izborio za prostor nakon asistencije Stivena Skržibskog i preciznim udarcem pogodio bliži ugao gola Kelna, postigavši svoj peti ovosezonski gol.

Idealnu priliku da se vrati u meč domaćin je imao u 58. minutu, kada je propuštena šansa da se sa bijele tačke dođe do 1:1. Mark Ut je prvo pogodio stativu, zatim je srušen u šesnaestercu Fortune, pa je dosuđen penal, poslije kojeg se još jednom potvrdilo nepisano pravilo da "ne treba da ga izvodi fudbaler nad kojim je načinjen prekršaj".

Izvor: Pool/Getty Images Europe

Kazna za neiskorištenu šansu stigla je samo tri minuta kasnije.

Ponovo je asistent bio Skržibski, a "krivac" za 0:2 na semaforu Rajn-Energi Arene bio je Erik Tomi, koji je od 41. pa do tog 61. minuta bio izjednačen sa Karamanom na klupskoj listi strijelaca u ovoj sezoni.

U 88. minutu Keln je prepolovio zaostatak pogotkom glavom Entonija Modesta, a od poraza se spasio u prvom minutu sudijske nadoknade, kada je Florijana Kastenmajera na isti način savladao Džon Kordoba.