Umorni ste? Spava vam se? Nikako uz to nemojte da gledate i Šalke!

Očajni tim Matije Nastasića ubjedljivo poražen kod kuće od Augzburga, koji je na prethodnih šest mečeva osvojio samo bod.

Šalke - Augzburg 0:3 Bundesliga 27. kolo Izvor: Pool/Getty Images Europe

Prava fudbalska uspavanka viđena je u "matine" terminu 27. kola Bundeslige.

Oblačno nedjeljno popodne "začinio" je duel Šalkea i Augzburga u Gelzenkirhenu, a gosti, koji su na prethodnih šest mečeva osvojili samo bod, sada su se na "Veltins Areni" dokopali cijelog plijena.

ŠALKE - AUGZBURG 0:3 (0:1)

Očajni tim Matije Nastasića ne samo da nije uspio da izbjegne poraz, nego tokom 90 i "kusur" minuta nije napravio niti jednu ozbiljnu priliku pred golom rivala.

Samim tim, dalo se naslutiti da mu prijeti deveti meč u nizu bez trijumfa (četiri remija i pet poraza).

Praktično sve vrijedno pomena u prvom poluvremenu viđeno je u 6. minutu, kada je postignut fenomenalan pogodak.

Eduard Leven maestralno je šutirao iz slobodnog udarca, a mladi golman Šalkea Markus Šubert nije imao nikakvih šansi.

U prethodnih 18 međusobnih duela, Šalke je zabilježio 10 pobjeda, sedam susreta završeno je neriješeno, dok je Augzburg slavio samo jednom, 2015. godine.

Očekivala se u nastavku reakcija domaćih, ali je ona u potpunosti izostala. Uprkos jalovoj terenskoj inicijativi (na momente je posjed bio 70%-30% u korist Šalkea), golman gostiju mogao je da odmara većim dijelom utakmice.

Augzburg je bio bliži novom golu, i to još jednom iz prekida, ali ovaj put Šubert je krajnjim naporom uspio da odbrani šut Filipa Maksa iz "slobodnjaka".

Izvor: Pool/Getty Images Europe

Međutim, "jedinica" Šalkea bila je nemoćna u 76. minutu.

Tada su još jednom pogriješili njegovi saigrači iz odbrane, a "rezervista" Noa-Džoel Bazi nije imao milosti i povisio je na 0:2.

Ni tu nije bio kraj patnji trenera Dejvida Vagnera i njegovog tima.

U nadoknadi vremena Serhio Krodova je, poslije nove katastrofalne reakcije defanzivne linije domaćih, potvrdio visok trijumf Augzburga, tek drugi u istoriji protiv tima iz Gelzenkirhena.