Nova goleada u Bundesligi, RB Lajpcig u Kelnu sačuvao "elitnu" poziciju

I na 15. uzastopnom meču u Bundesligi, fudbaleri Kelna zatresli su protivničku mrežu, kasnije postigli još jedan gol, ali oni nisu bili dovoljni barem za bod protiv favorizovanog RB Lajpciga.

Keln - RB Lajpcig 2:4 Bundesliga 29. kolo Izvor: Pool/Getty Images Europe

Kao nikada do sada, fudbaleri Kelna na 15. uzastopnom meču u Bundesligi zatresli su protivničku mrežu, ali ovaj rekord neće pamtiti po dobrom, jer su gosti iz Lajpciga odnijeli kompletan plijen.

Posljednji meč 29. kola Bundeslige protekao je u dominacijij RB Lajpciga, a na gostovanju u Kelnu "bikovi" su slavili 4:2 (2:1), iako su imali gol zaostatka.

Domaćin je poveo u 7. minutu, kada je realizovao svoju prvu pravu priliku. Kordoba je bio strijelac, a nešto kasnije se povrijedio, pa je u ranoj fazi meča morao u svlačionicu.

U međuvremenu je Šik, u svom stilu, glavom, u 19. minutu vratio stvari na početak, da bi potpuni preokret uslijedio u 38. minutu.

Lajner je fenomenalno proigrao Nkunkua, koji je izbjegao ofsajd zamku i samo bocnuo loptu za 1:2.

Ne bi to bilo to da se u strijelce nije upisao Timo Verner.

UBITAČNI VERNER

Timo Verner na 29 prvenstvenih mečeva postigao je 25 golova, a čak 31 na 40 utakmica računajući sva takmičenja. Uz sve to, 24-godišnji golgeter zabilježio je i 12 asistencija.

Asistent je bio golman gostiju Peter Gulači, koji je degažirao loptu iz svog šesnaesterca tačno u noge napadaču na drugoj strani, koji je rutinski završio kontranapad za sigurnih 1:3.

Uslijedila su dva brza pogotka.

Evrogol Modestea u 55. minutu nakratko je vratio nadu domaćinu, ali je Dani Olmo samo 120 sekundi kasnije ponovo osigurao dva gola prednosti svom timu.

Do kraja se rezultat nije mijenjao.

RB Lajpcig opravdao je ulogu favorita i zabilježio novi trijumf, kojim se vratio na treću poziciju i ponovo je na mjestu koje vodi u Ligu šampiona.