"Petarda" Bajerna, Levandovski "čekirao" i Fortunu!

Više ne postoji klub u Bundesligi kojem Robert Levandovski nije zabio gol.

Bundesliga 29 kolo Bajern - Fortuna 5-0 Izvor: Pool/Getty Images Europe

Bajern i Fortuna zaključili su subotnji program Bubndeslige duelom na Alijanc Areni u kojem nije bilo iznenađenja, osim imena strijelca prva dva gola i još jednog koje u stvari i nije neko iznenađenje.

Bavarci su nastavili pohod ka odbrani šampionske titule ubjedljivom pobjedom 5:0 nakon koje ne više ne postoji ekipa u Bundesligi kojoj Robert Levandovski nije postigao gol.

Ekipa iz Diseldorfa odolijevala je Poljaku tačno 424 minute, a onda je Levandovski pred odlazak na odmor rutinskim pogotkom za 3:0 "čekirao" i Fortunu.

I ne samo to! Pet i po utakmica nije uspio da zatrese mrežu ekipe iz Diseldorfa, a onda je to učinio dva puta!

Samo što se krenulo s centra u drugom poluvremenu Levandovski je petom postigao svoj drugi gol na meču, ukupno 29. u sezoni.  Napadaču Bajerna sada nedostaje još samo jedan pogodak da izjednači svoj najbolji učinak u Bundesligi, ostvaren u sezonama 2015/16 i 2016/2017.

Prvo ime susreta do Levinog "šoua“ bio je Benžamin Pavar koji je postigao prva dva pogotka, odnosno najzaslužniji je za njih, jer je vodeći gol za Bajern pripisan Matijasu Jorgensenu.

Desni bek domaćih u 15. minutu poslao je loptu ka mreži, ali je ona na putu do gola zakačila defanzivca gostiju.

"Nepravda" je ispravljena u 29. minutu kada je njegovo ime ipak upisano u listu strijelaca poslije ubacivanja Kimiha iz kornera i dobrog skoka Francuza.

Duel na Alijanc Areni biće upamćen i po debiju devetnaestogodišnjeg Olivera Batiste Majera u dresu Bajerna. Ovaj mladi krilni napadač nastupao je za omladinske selekcije Njemačke sve do decembra prošle godine kada je prihvatio poziv u selekciju Brazila do 20 godina.

Za "petardu" na Alijanc Areni pobrinuo se Alfonso Dejvis i to samo dvije minute nakon onog drugog gola Levandovskog.

Na prošlom meču Kanađanin je oduševio sve onim fantastičnim sprintom od 35,3 kilometara na sat kada je stigao Erlinga Holanda i spasio svoj gol, a ovoga puta bio je nezaustavljiv pred protivničkim golom.

Dejvi je uzeo loptu Štogeru na ivici šesnaesterca i zatim prošao kroz trojicu igrača te rutinski zabio za 5:0.

Bajern je ovom pobjedom odmakao na deset bodova Borusiji Dortmund, koja u nedjelju gostuje Paderbornu.