Primera nekad i SAD: Jedan Nemanja sedeo, drugi igrao 90 minuta u Benidormu

Autor Nikola Janković

Prošle sezone na "Sijudadu" u Valensiji, ove na "La Nusiji" u Benidormu.

Levante-Sevilja-1-1-rezultati-strelci-tabela-i-TV-prenosi-Primera-2019-20. Izvor: Guliver, Denis Doyle/Getty Images Europe

Nemanja Radoja odgledao je sa klupe utakmicu u kojoj je Nemanja Gudelj odigrao od prvog do poslednjeg minuta u gradu koji nema svoj klub u Primeri, ali ima uslove za odigravanje fudbalske utakmice u vreme pandemije korona virusa.

Delovalo je da će vanserijski pas Dijega Karlosa iz 46. minuta doneti gostima drugu pobedu u drugoj utakmici od nastavka La Lige, ali je isti igrač zaslužan i što se to nije dogodilo. Štoper iz Brazila našao se na pogrešnom mestu u 88. minutu i nehotice skrenuo neprecizan šut horhea Miramona, pravo u mrežu, za konačnih:

Levante - Sevilja 1:1 (0:0), na otvaranju maratonskog 29. kola španskog prvenstva.

Izvor: Guliver, Denis Doyle/Getty Images Europe

Levante: Abarisketa - Koke, Veso, Gonzales, Tono - Rokina, Melero, Vukčević, Kampanja - Majoral, Morales. Sevilja: Vaclik - Navas, Kounde, Dijego Karlos, Eskudero - Đordan, Gudelj, Banega - Okampos, De Jong, El Hadadi.

Domaćin je treći uzastopni remi ovim rezultatom zabeležio u mondenskom letovalištu Benidorm, popularnoj bazi za pripreme sportista iz Španije i ostatka sveta, u kojoj su postojali uslovi za odigravanje fudbalske utakmice - naravno, bez prisustva publike.

Levanteov stadion u Valensiji se renovira od ranije, tako da je ekipa trenera Paka Lopeza morala da ugosti trećeplasirani tim na tabeli na krajnjem jugu zemlje, gradu koji je vazdušnom linijom bliži bio gostujućem timu.

Četiri dana nakon emotivnog trijumfa u gradskom derbiju sa Betisom, premijernoj utakmici La Lige posle pauze tromesečne izazvane pandemijom korona virusa, ekipa trenera Đulena Lopetegija bila je na pragu nove pobede, ali će morati da se zadovolji bodom pred povratak na "Pichuan" i veliki derbi narednog petka uveče.

Sevilja će otvoriti i 30. kolo i to utakmicom sa šampionom i liderom, Barselonom.