Inter sve više kaska za vrhom, Đuričić asistent u goleadi na "Meaci"

Filip Đuričić upisao asistenciju kod vodećeg gola Sasuola, ali su "nerazuri" uspjeli da preokrenu već do poluvremena. Ipak, u nastavku još tri gola i podjela bodova u Milanu.

Inter - Sasuolo 3:3 Serija A 27. kolo Filip Đuričić asistent Izvor: Guliver/Getty Images/Emilio Andreoli/Stringer

Goleada na "Đucepe Meaci"!

Fudbaleri Intera napravili su veliki kiks na domaćem terenu i ostali bez planiranog trijumfa u duelu sa Sasuolom.

Uspjeli su izabranici Antonija Kontea da stignu i prestignu zaostatak od jednog gola iz rane faze meča, ali su na kraju susreta morali da se zadovolje samo bodom.

INTER - SASUOLO 3:3 (2:1)

Utakmica samo što je počela, a fudbaleri u zeleno-bijelim dresovima šokirali su domaće. Filip Đuričić pronašao je rupu u odbrani Intera, lopta je stigla do Frančeska Kaputa, koji rutinski završava odličnu akciju gostiju - 0:1.

Ipak, za samo pet minuta, Inter je uspio u finišu prvog poluvremena da dođe do potpunog preokreta.

Žeremi Boga naivno je srušio Milana Škrinjara, a Romelu Lukaku nije propustio priliku da izjednači sa "bijele tačke", da bi pred sami odlazak na odmor defanzivac "nerazura" Kristijano Biragi sjajno reagovao i pogodio za 2:1.

Izvor: Guliver/Getty Images/Emilio Andreoli

Otaljavali su igrači Intera u nastavku, kao da su željeli da se utakmica što prije završi, što su gosti znali da kazne i desetak minuta prije kraja susreta stignu do egala.

Dosuđen je još jedan kazneni udarac, ovaj put za goste. Ešli Jang "pokupio" je Merta Muldura, a Domeniko Berardi nije propustio priliku da izjednači.

U 86. minutu Antonio Kandreva sjajno je izveo slobodan udarac, lopta je bila na putu da uđe u mrežu, ali ju je u gol rivala sproveo Borha Valero, postigavši vjerovatno najlakši pogodak u karijeri, sa svega nekoliko desetina centimetara.

Ni tu nije bio kraj.

Zaspala je odbrana domaćih tri minuta kasnije, sam pred golom ostao je Đanđakomo Manjani, te poslao fudbalere Intera još jednom na centar.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, a Inter je meč završio sa desetoricom na terenu. Duboko u sudijskoj nadoknadi drugi žuti karton zaradio je Milan Škrinjar.

Inter sada ima osam bodova zaostatka za liderom Juventusom, a četiri manje za Laciom, koji večeras od 21.45 igra veliki derbi sa Atalantom u Bergamu.