Luda završnica u Parmi: Miha iz lože gledao propast u sudijskom vremenu!

Nevjerovatna utakmica u komšijskom derbiju u Ređo Emiliji...

Parma - Bolonja 2:2, Serija A, 32. kolo Izvor: Alessandro Sabattini/Getty Images Europe

Suspendovani Siniša Mihajlović imao je veoma zanimljivu konferenciju za novinare pred utakmicu u Parmi, gdje je fudbal bez publike okarakterisao kao "ženu bez grudi" podsjetivši da je leukemija iza njega i da je opet "onaj stari" s obzirom da je isključen na utakmici sa Sasuolom.

Derbi regije Emilija-Romanja na stadionu "Enio Tardini" vodio je njegov pomoćnik i "dupli" kum Miroslav Tanjga, ali i bez Mihe, Bolonja je kontrolisala utakmicu 90 minuta.

A onda sve prosula u sudijskoj nadokadi!

PARMA - BOLONJA 2:2 (0:2)

Već na startu Danilo u trećem i Roberto Sorijano u 16. minutu su pogađali domaću mrežu i trasirali su put ka 12. pobjedi Bolonje ove sezone u Seriji A.

Tako se barem činilo sve do trećeg minuta sudijske nadoknade vremena kada je Jasmin Kurtić smanjio rezultat, da bi u 95. minutu Roberto Ingleze postavio konačan rezultat.

Mihajlović je mirno iz lože u društvu direktora Bolonje Marka Di Vaja gledao derbiu kojem su njegovi igrači dominirali u svim segmentima fudbalske igre. Kao ilustraciju Bolonjine dominacije navedimo da je Parma, koja je bila vrlo blizu da po prvi put u istoriji upiše peti uzastopni poraz na svom stadionu, prvi šut u okvir gola Lukaša Skorupskog zabilježila u 82. minutu.

Ipak, ono što će sigurno jako iznervirati Mihajlovića i njegovog pomoćnika Tanjgu, osim prosutih bodova je i podatak da njegov tim ni u 28. takmičarskoj utakmici nije uspio da sačuva svoju mrežu!

Izvor: EMILIO ANDREOLI/GETTY IMAGES EUROPE

Derbi dela Emilija je prvi put odigran 6. novembra 1983. godine iako su u pitanju dva vrlo stara kluba. Bolonja je osnovana 1909, a Parma 1913. godine, a taj prvi meč nakon mnogo uzbuđenja završen neriješeno 3:3.

Do danas odigrano je 45 takmičarskih utakmica dva tima, Bolona i Parma imaju po 12 pobjeda, dok je preostalih 21 susret završen neriješenim rezultatom. Najveća pobjedu u derbiju ostvarili su Mihini izabranici 12. maja 2019. godine kada su slavili sa 4:1.