Milan ide kući zadovoljniji iz Napulja, Maksimović "pokvario" Gatuzov plan!

Milan je poveo na "San Paolu", Napolitanci preokrenuli, da bi zbog penala, koji je skrivio Nikola Maksimović, gosti ipak osvojili bod u Napulju u prvoj utakmici Đenara Gatuza protiv "svojih".

Napoli - Milan 2:2, Serija A, 32. kolo Izvor: Francesco Pecoraro/Getty Images Europe

Đenaro Gatuzo je prvi put vodio Napoli protiv ekipe sa "San SIra", gdje je kao igrač i trener proveo ukupno 15 sezona! Dvije godine je bio trener i čak 13 godina igrač Milana, ali uprkos velikog motivu protiv "svojih", nije uspio da zabilježi pobjedu.

NAPOLI - MILAN 2:2 (1:1)

Njegov kolega sa klupe Milana Stefano Pioli, kojeg će po završetku sezone naslijediti Ralf Regnik, želio je takođe da poslije Lacija i Juventusa skine i treći "veliki" skalp u Seriji A, posebno jer "rosoneri" nisu deceniju slavili na "San Paolu", međutim, vatreni južnjaci pod Vezuzom bili su bliži osvajanju sva tri boda.

Ipak, "rosoneri" su nastavili sjajnu seriju nakon "restarta" sezone u kojem još nisu upisali poraz i nalaze se sedmoj poziciji koja zbog osvojenog Napolijevog Kupa Italije, vodi u Evropu.

Žestoko su krenuli Napolitanci i već u prvih 20 minuta promašili nekoliko stopostotnih šansi, čak je Lorenco Insinje pogodio stativu, a golman Milana Đanluiđi Donaruma "skinuo" Hozeu Kaljehonu ono što je bilo "nemoguće promašiti".

Kazna je uslijedila na drugoj strani iz prvog udarca "rosonera" u 23. minutu.

Hrvatski napadač Ante Rebić uočio je na drugoj stativi Tea Ernandeza, koji je uhvatio volej i pogodio mrežu Davida Ospine - 0:1.

Nije dugo trajala prednost gostiju, samo 15 minuta s obzirom da je poslije centaršuta iz slobodnog udarca najviši u skoku bio Đovani Di Lorenco i iz drugog pokušaja pogodio za izjednačenje - 1:1.

U nastavku je domaćin tražio preokret, a on je uslijedio u 60. minutu u režiji Drisa Mertensa!

Belgijanac je dobro reagovao na asistenciju Kaljehona, ali morao je bolje da reaguje dotad odlični golman Milana Donaruma, kome je lopta prošla kroz noge - 2:1.

Gostujući tim je u tom trenutku bio u nokdaunu, Napoli je bio bolji na terenu, da bi onda u 71. minutu srpski reprezentativac Nikola Maksimović sapleo u kaznenom prostoru Đakoma Bonaventuru, a arbitar Federiko La Penja je pokazao na penal.

Frank Kesi je preuzeo odgovornost i prevario Ospinu sa "bijele tačke" - 2:2.

Belgijanac iz milanske ekipe Alekis Salemakers je u finišu zaradio dva žuta kartona za tri minuta, pa su gosti do kraja odigrali sa 10 igrača, ali se rezultat nije promijenio.

Izvor: Francesco Pecoraro/Getty Images Europe