Zrinjski jalovo napadao, Radnik se branio... - I odbranio!

Gosti bez gola u današnjim mečevima 3. kola m:tel Premijer lige BiH.

Zrinjski - Radnik 0:0 m:tel Premijer liga BiH 3. kolo Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Gostujući timovi na današnja četiri meča trećeg kola m:tel Premijer lige BiH nisu postigli niti gol, ali za razliku od Tuzle siti, Olimpika i Mladosti, fudbaleri Radnika nose kući bod.

Tim Slavka Petrovića uspio je izdržati sve napade Zrinjskog, te meč na stadionu "Pod Bijelim brijegom" u Mostaru završiti početnim rezultatom - 0:0.

ZRINJSKI - RADNIK 0:0

Tokom većeg dijela meča "plemići" su imali jalovu terensku inicijativu. Pokušavali su pronaći rupu u odbrani bijeljinskog tima, ali nisu uspjeli, pa je Radnik zasluženo u Bijeljinu odnio bod.

Najbolju šansu na utakmici u 19. minutu imao je Nemanja Bilbija, kada je sjajno šutirao iz volejda, ali nije imao sreće, lopta je pogodila stativu.

Mogli su gosti u samom finišu kazniti sve promašaje domaćih, ali kapiten Velibor Đurić nije uspio da poentira, pa je ostalo 0:0.

Radnik je tako upisao drugi ovosezonski remi van svog stadiona, dok su Mostarci u prva tri kola osvojili samo četiri boda, postigavši samo jedan pogodak, tako da Mladena Žižovića očekuje mnogo posla u nastavku prvenstva, ali i u pripremi za nastup na međunarodnoj sceni.

ZRINJSKI: Horkaš, Barbarić, Jakovljević, Zlomislić, Kunić (46. Mašić), Stojkić (61. Bekić), Govedarica (46. Todorović), Trbotić, Filipović (61. Škrbić), Bilbija (69. Ćorluka), Tičinović. Trener: Mladen Žižović.

RADNIK: Kozić, Novaković, Mekić (88. Janjić), Vasić, Bradonjić (75. Šarić), Popara (46. Gogić), Huseinbašić (46. Motika), Karić (81. Zukić), Đurić, Šubert, Koraksić. Trener: Slavko Petrović.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević