Sarajevo teškom mukom savladalo Tuzlu siti, gosti imaju za čime da žale (FOTO)

Tim iz Simin Hana odigrao sjajno drugo poluvrijeme, ali nije uspio da realizuje brojne prilike i morao je da čestita rivalu na pobjedi.

Sarajevo - Tuzla siti 1:0 mtel Premijer liga BiH 3. kolo Izvor: Promo/FK Sarajevo

Prvi današnji duel trećeg kola m:tel Premijer lige BiH odigran je na "Koševu", gdje je aktuelni šampion Sarajevo ugostio Tuzlu siti, te na kraju teškom mukom slavio 1:0 (1:0).

Ipak, gosti će imati za čim da žale s obzirom da su nakon primljenog gola bili daleko bolji rival, ali je realizacija izostala.

SARAJEVO - TUZLA SITI 1:0 (1:0)

/Ahmetović 34/

Prvi dio prvog poluvremena kao da je protekao u zagrijavanju igrača oba tima, pa smo tek u 26. minutu vidjeli prvi udarac u okvir gola, a nakon toga obostrano otvorenu igru.

Mersudin Ahmetović iz povoljne pozicije nije uspio tada da matira Irfana Fejzića, a pet minuta kasnije najbolja prilika i za goste. Badara Bađi je šutirao, ali se ispriječila stativa, da bi odmah na suprotnoj strani viđen i prvi gol.

Amar Rahmanović našao se u ulozi asistenta, a Ahmetović je fantastično pogodio, topovski u lijevi gornji ugao gostujućeg gola.

Sjajnu šansu za izjednačenje imao je defanzivac Tuzlaka Jovo Kojić, kada se progurao kroz kompletnu odbranu Sarajeva, ali je Vladan Kovačević sjajno odbranio. Zatim je još jednom pokušao Bađi, ali pritisak gostiju u finišu prvog dijela igre nije se isplatio.

Smjenjivali su se napadi gostiju i u nastavku, koji su potpuno dominirali u drugom poluvremenu.

Svjesno ili ne, tim Vinka Marinovića, koji je pokušao da izmjenama razdrma svoj sastav, potpuno se povukao i vrebao prilike iz kontranapada.

Tuzlaci su imali čak 70 odsto posjeda u drugih 45 minuta, propustili nekoliko odličnih prilika, viđena je prava opsada pred golom Sarajeva, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Oremuš, Ahmetović (73. Handžić), Rahmanović (78. Velkoski), Miličević, Jukić (46. Fanimo), Đokanović, Šerbečić, Dupovac, Tatar (87. Mustedanagić). Trener: Vinko Marinović.

TUZLA SITI: Fejzić, Barišić, Karjašević (66. Ramić), Kojić, Rugašević, Bađi (76. Crnkić), Nukić, Ubiparip, Rustemović, Đerić, Maksimović. Trener: Zlatan Nalić.