Borac - Krupa 6. kolo m:tel Premijer liga BiH MONDO UŽIVO

Bez većih problema, fudbaleri Borca u komšijskom derbiju savladali su Krupu 3:1 i novom pobjedom zasjeli na prvo mjesto m:tel Premijer lige BiH. Ponovo briljirao dvostruki strijelac Vranješ, sjajno pogodio i Ziljkić, dok je utješni gol za Krupu postigao Aćimović.

Borac - Krupa 6. kolo m:tel Premijer liga BiH MONDO UŽIVO Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Komšijski derbi 6. kola m:tel Premijer lige BiH između Borca i Krupe očekivano je pripao domaćim fudbalerima, koji su golovima dvostrukog strijelca Stojana Vranješa, te Almedina Ziljkića, slavili 3:1 (1:0), dok je jedini gol za goste postigao Miloš Aćimović.

Tim Vlade Jagodića tako će reprezentativnu pauzu od 15 dana dočekati na liderskoj poziciji.

BORAC - KRUPA 3:1 (1:0)

Duel koji je sa tribina posmatrao i Zvjezdan Misimović, nekadašnji bh. reprezentativac, a sada savjetnik Izvršnog odbora Fudbalskog saveza BiH, obilovao je dobrim potezima, iako su uslovi za igru bili poprilično teški s obzirom da je pljusak igrače ometao tokom skoro svih 90 minuta.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Misimović, koji je dvoboj na Gradskom stadionu pratio u društvu predsjednika Fudbalskog saveza Republike Srpske i člana IO FS BiH Vice Zeljkovića, nekadašnjeg prvog čovjeka Borca, mogao je da vidi kvalitetnu predstavu i četiri gola.

Borac je od starta nametnuo svoj ritam, smjenjivali su se napadi pred golom Tarika Abdulahovića, a onda je u 17. minutu Ziljkić sjajnim udarcem donio prednost Borcu.

Mogli su domaći do pauze postići još neki gol, ali u nekoliko navrata nisu uspjeli da poentiraju Vranješ, te Goran Zakarić.

Banjalučani su u nastavku dodali gas, te postigli još dva gola. Oba su bila djelo kapitena Vranješa, koji se tako na čelu liste strijelaca izjednačio sa fudbalerom Željezničara Mustafom Mujezinovićem.

Mreža Borca ipak se zatresla u nastavku meča, prvi put ove sezone.

"Rezervista" Aćimović lijepo je naciljao, a golman Bojan Pavlović nije uspio da spriječi počasni gol Krupe.

Borac je tako, nakon tri uzastopna poraza, i to bez postignutog gola, konačno uspio da savlada Krupu.

Podsjetimo, u Premijer ligi BiH Krupa je do sada slavila dva puta, 2:0 i 1:0, dok je u Kupu BiH tim iz Krupe na Vrbasu takođe slavio. Prije tri godine bilo je 2:0.

Četvrtim trijumfom u sezoni Borac je preuzeo lidersku poziciju od Željezničara, koji ima slabiju gol-razliku, ali i utakmicu manje, dok Krupa ostaje pri samom dnu, sa svega četiri boda.

Pogledajte golove sa večerašnje utakmice...

Detalje meča pogledajte u sekciji Razvoj događaja.

Željezničar - Zrinjski

TABELA: Borac 12, Željezničar (-1) 12, Sarajevo (-1) 11, Široki Brijeg 11, Tuzla siti 10, Velež 9, Zrinjski (-1) 7, Sloboda 7, Mladost 7, Radnik 4, Krupa 4, Olimpik (-1) 0.

22:01

KRAJ

Završena je utakmica, sigurna pobjeda Borca 3:1.

21:53

84' - Ćosić mijenja Subića

Posljednja izmjena na meču, na lijevom beku Borca. Ćosić je ušao u igru umjesto Subića, koji je nakon dugo vremena odigrao skoro kompletan meč.

21:45

75' - Nova izmjena

Još jedna izmjena u Borcu, Jovanovića je zamijenio Kalesić.

21:44

74' - GOOOL!!! Aćimović sjajno pogađa - 3:1!

Zaboravila je odbrana Borca na Miloša Aćimovića, koji odlično pogađa i smanjuje na 3:1.

Prvi gol koji su Banjalučani primili ove sezone na svom stadionu.

21:37

69' - GOOOL!!! Ponovo Vranješ, 3:0!

Precizan sa 11 metara je Vranješ, Borac ima ogromnih 3:0.

21:36

68' - Penal za Borac!

Zakarić je srušen u šesnaestercu Krupe, Borac će imati priliku i za treći gol. Sudija Dragan Petrović nije se dvoumio i odmah je pokazao na "kreč".

21:34

66' - Marić je već izvršio svih pet izmjena

Aćimović i Nikolić na terenu, meč su završili Dujaković i Mandić.

21:27

59' - Dvostruka izmjena i kod domaćih

Jagodić je u igru poslao Crnova i Radulovića, koji su zamijenili Ziljkića i Borovčanina.

21:26

58' - GOOOL!!! Vranješ poduplava vođstvo Borca!

Sjajan gol Stojana Vranješa.

Nadskočio je dvojicu fudbalera Krupe i smjestio loptu iza leđa Abdulahovića. Več treći gol kapitena Borca ove sezone.

Zakarić je asistirao.

21:26

57 ' Krmaru žuti karton

Samo što je ušao u igru, Milivoje Krmar zaradio je žuti karton. Prva opomena za fudbalere Krupe.

21:23

55' - Dvostruka izmjena u timu Krupe

Krmar i Glišić umjesto Modića i Golubovića.

21:22

53' - Poplavljen teren

Teren na Gradskom stadionu poprilično je poplavljen i igračima oba tima biće izuzetno teško u nastavku.

Kiša ne prestaje da pada, te sve više smeta fudbalerima, ali i utiče na kretanje lopte.

21:13

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Ponovo pljusak na startu drugog poluvremena.

Jagodić je izvršio prvu izmjenu, Lukića je zamijenio Bojan Marković. Mijenjao je i Marić. Filipović na terenu umjesto Vidovića.

20:58

- poluvrijeme -

Borac zasluženo vodi nakon prvih 45 minuta, golom Ziljkića.

20:55

45+1' - Greška Pavlovića

Posljednja prilika u prvom dijelu pred golom Borca. ispala je lopta Pavloviću, ali nije bilo nikog od fudbalera Krupe da iskoristi malu grešku golmana domaćih.

20:53

42' - Brtanu žuti karton

Prva javna opomena večeras. "Požutio" je vezista Borca Brtan, zbog povlačenja protivnika za dres.

20:52

41' - Zakarić pored gola

Makitan je pogriješio, Ziljkić "ukrao" loptu, Lukić se dobro oslobodio čuvara, dodao do Zakarića, koji ne pogađa cilj.

20:50

39' - Mandić ne stiže

Golubović je poslao sjajan pas, ali Mandić nije uspio da se snađe, promašio je loptu i velika prilika za Krupu je propala.

20:44

33' - Crnov i Marković na zagrijavanju

Strijelac jedinog gola Ziljkić sada je dobio nezgodan udarac, kao i Jovo Lukić par minuta ranije, pa je Vlado Jagodić u ranoj fazi odlučio da na zagrijavanje pošalje Ivana Crnova i Bojana Markovića.

20:38

27' - Dvije šanse za Golubovića

Dvije prilike za Marka Golubovića. Prvo mu je šut odbranio Pavlović, a nakon kornera fudbaler Krupe ponovo je pokušao, ali je šutirao preko gola.

20:35

25' - Prijeti i Brtan

Smjenjuju se napadi pred golom gostiju. Sada je i Marko Brtan šutirao glavom, preko gola.

20:33

22' - Zakarić

Nova šansa za Borac. Pokušao je iz daljine Goran Zakarić, ali golman Krupe Tarik Abdulahović ovaj put brani.

20:28

17' - GOOOL!!! Borac vodi!

Borac vodi od 17. minuta sjajnim golom Almedina Ziljkića.

Prvi udarac u okvir gola završio je u mreži Krupe. Sjajno je Ziljkić šutirao sa ruba šesnaesterca i nebranjeno pogodio uz samu desnu stativu. Asistent je bio Zakarić.

20:23

13' - Vranješ treći put

Već treći pokušaj Vranješa, ovaj put glavom poslije kornera. Ipak, ni sada ne pogađa cilj, ovaj put lopta odlazi pored lijeve stative.

20:21

10' - Dujaković

Andrejić se sada našao pred Pavlovićem, ali nije uspio da šutira. Vratio je loptu do Dujakovića, čiji šut završava visoko preko gola.

20:21

9' - Prolom oblaka u Banjaluci

Veliki pljusak sada ometa fudbalere oba tima.

20:19

8' - Ponovo Vranješ

Iskusni Vranješ najveća je prijetnja po gol Krupe. Ponovo je kapiten "crveno-plavih" šutirao iz daljine, ali epilog je isti - lopta završava pored desne stative  gola gostiju.

20:13

3' - Vranješ

Prva prilika na utakmici, i to za Borac.

Kapiten Stojan Vranješ pokušao je lukavo iz slobodnog udarca da šutira ispod "živog zida", ali je lopta završila pored gola Krupe.