Sarajevu dovoljno poluvrijeme protiv Radnika: Rutinska pobjeda u Bijeljini

Na Gradskom stadionu u Bijeljini aktuelni šampion veoma lako došao do pobjede.

Radnik - Sarajevo 0:2 m:tel Premijer liga BiH 6. kolo Izvor: Promo/FK Sarajevo

Bez većih problema, fudbaleri Sarajeva na Gradskom stadionu u Bijeljini savladali su Radnik 2:0, golovima Amera Dupovca i Mersudina Ahmetovića.

Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu, postigli dva gola i već u prvih 45 minuta riješili pitanje pobjednika.

RADNIK - SARAJEVO 0:2 (0:2)

Prvo uzbuđenje viđeno je u 11. minutu. Matijas Fanimo uspio je zatresti mrežu Dalibora Kozića, ali je gol opravdano poništen - napadač Sarajeva bio je u nedozvoljenoj poziciji.

Ipak, sedam minuta kasnije, "bordo" tim je krunisao terensku inicijativu i poveo.

Nakon kornera sa desne strane, koji je izveo debitant i najnovije pojačanje Sarajeva Aleksandar Pejović, najbolje se pred golom Radnika snašao Amer Dupovac i pogodio za 0:1.

Nova odlična prilika za goste viđena je u 24. minutu, ali Mersudin Ahmetović nije imao sreće. Uzdrmao je stativu.

Ono što nije uspio tada, kapiten Sarajeva učinio je u 32. minutu, kada je svom timu osigurao dva gola prednosti.

Bijeljinci praktično da nisu zaprijetili tokom prvog poluvremena. Jedino su Nikola Popara i Vladimir Bradonjić pokušali sa distance, ali su njegovovi šutevi izblokirani, tako da nije bilo potrebe da golman Sarajeva Vladan Kovačević interveniše.

Zadovoljni vođstvom, fudbaleri Sarajeva nisu željeli mnogo da srljaju u drugom poluvremenu, nego su se opredijelili da "stanu na loptu", što im je pošlo za rukom.

Radnik je u nastavak ušao nešto ofanzivnije, ali prvu pravu priliku imao je tek u 76. minutu. Rezervista Jovan Motika izveo je korner, Saša Novaković šutirao je glavom, ali pored gola.

Tek prvi udarac u okvir gola domaći su imali u 84. minutu. Ponovo je Motika pokušao, ali Kovačević odlično brani.

Do kraja nije bilo uzbuđenja, ostalo je 0:2.

RADNIK: Kozić, Vasić (46. Sušić), Novaković, Šubert, Koraksić (71. Nikić), Mekić, Đurić (71. Karić), Popara (71. Gogić), Bradonjić, Huseinbašić (59. Motika), Zukić. Trener: Slavko Petrović.

SARAJEVO: Kovačević, Hodžić, Ahmetović, Miličević, Salčin, Pejović, Jukić (72. Sušić), Đokanović (90. Hebibović), Dupovac, Tatar, Fanimo (82. Handžić). Trener: Vinko Marinović.

Podsjetimo, večeras od 20.10 Borac će ugostiti Krupu, a taj meč pratite UŽIVO, dok je derbi između Željezničara i Zrinjskog odgođen.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević