Žižović srećan zbog pobjede bez primljenog gola, na redu je Olimpija: Nadamo se prolasku

Mostarci protiv Mladosti zabilježili treći prvenstveni trijumf i u dobrom raspoloženju dočekuju duel drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Mladen Žižović Zrinjski - Mladost 2:0, nadamo se prolasku protiv Olimpije u Ligi Evrope Izvor: FENA

Mostarski Zrinjski u dobroj atmosferi dočekaće duel sa Olimpijom u Ljubljani u četvrtak, u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Tim Mladena Žižovića u meču 7. kola m:tel Premijer lige BiH slavio je protiv Mladosti 2:0, te će na trenutak moći da zaboravi domaće prvenstvo i okrene se narednom evropskom izazovu.

"Mislim da je pobjeda zaslužena. Imali smo u prvom poluvremenu i neke nevjerovatne promašaje, ali dali smo dva gola i osjetilo se u drugom poluvremenu da su igrači već mislima na meču sa Olimpijom. Ali, nemam im šta zamjeriti", izjavio je Žižović nakon večerašnjeg meča.

U prvom kolu kvalifikacija Zrinjski je bez problema eliminisao Diferdanž iz Luksemburga, a u narednoj rundi Mostarce očekuje daleko teži i ozbiljniji rival.

"Bitna nam je ova pobjeda bez primljenog pogotka, što će nam mnogo značiti na sampouzdanju pred utakmicu u Ljubljanu. Znamo da nas čeka teška i neizvjesna utakmica, ali nadamo se prolasku dalje", poručio je trener Mostaraca.

Zrinjski se sa današnja tri boda probio u gornji dio tabele, a ne treba zaboraviti da mostarski tim ima i meč manje (odgođen duel sa Željezničarom).