Zrinjski se namučio, ali ipak slavio protiv Mladosti (VIDEO)

"Plemići" upisali treći premijerligaški trijumf.

Zrinjski - Mladost 2:0 m:tel Premijer liga BiH 7. kolo Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Iako su 75 minuta igrali sa igračem više, fudbaleri Zrinjskog propisno su se namučili da bi savladali Mladost u duelu sedmog kola m:tel Premijer lige BiH.

Duel na stadionu "Pod Bijelim brijegom" golovima su odlućili Josip Ivančić u 35. i Nemanja Bilbija u 79. minutu.

ZRINJSKI - MLADOST 2:0 (1:0)

/Ivančić 35, Bilbija 79/

Azur Mahimić već u 15. minutu zaradio je direktan crveni karton zbog povlačenja protivnika za dres, ali to nije smetalo fudbalerima Mladosti, koji su u Mostaru pružili dostojan otpor favorizovanom protivniku.

Mučili su se domaći u prvih pola sata, ali su ipak desetak minuta pred odmor uspjeli steći prednost.

U prvom poluvremenu dvije sjajne šanse za "plemiće" imao je Nemanja Bilbija, ali nije uspio da pogodi cilj, dok su gosti u drugih 45 minuta, uprkos igračkom deficitu, krenuli po izjednačenje.

Imali su nekoliko dobrih prilika za to, i sa desetoricom u polju stigli do terenske inicijative, koju ipak nisu uspjeli da krunišu pogotkom.

Ekspresno je stigla kazna. Što nije uspio u prvom poluvremenu, jeste u nastavku. Bilbija je ispratio sjajan centaršut Filipovića i glavom postigao svoj prvi ovosezonski gol.

Nakon 2:0, bilo je jasno da će bodovi ostati u Mostaru.

Tim Mladena Žižovića tako će u dobrom raspoloženju otputovati u Ljubljanju, gdje će u četvrtak protiv Olimpije igrati meč drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.