Leotar se "okliznuo" u Doboju - Rudar Prijedor ga stigao, Zvijezda 09 iz Foče krenula ka vrhu

Odigrane utakmice 6. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

m:tel Prva liga RS 6. kolo rezultati i tabela Izvor: Promo/FK Zvijezda 09

Gužva u vrhu tabele m:tel Prve lige Republike Srpske nakon 6. odigranog kola - prvih pet ekipa dijele svega dva boda!

U derbiju kola, fudbaleri Sloge na svojim "Lukama" savladali su lidera Leotar 2:0, te tako omogućili Rudar Prijedoru da se identičnom pobjedom protiv Tekstilca na čelu tabele izjednače sa Trebinjcima.

Zvijezda 09 ostvarila je izuzetno bitan gostujući trijumfu Foči, gdje je minimalnim rezultatom porazila domaću Sutjesku, kojoj predstoji grčevita borba za opstanak.

Trenutak odluke dogodio se u 27. minutu. Marko Rajković primio je jednu dubinsku loptu, odmah šutirao te uhvatio "na spavanju" golmana Sutjeske Nebojšu Tomića, koji nije stigao da reaguje i gosti su poveli.

Nakon vodećeg gola gostiju, probudili su se i Fočaci, ali nisu uspjeli ozbiljnije da zaprijete gostujućem golu.

Zanimljivo je da se na klupu tima iz Etno sela Stanišići vratio Zumbul Mahalbašić, s obzirom da je propao dogovor oko angažmana Darka Nestorovića.

U nastavku je bilo prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

Domaći su krenuli ofanzivnije sa željom da stignu do izjednačenja, što je ostavilo mnogo prostora za brze kontranapade doskorašnjeg premijerligaša.

Najbolju priliku u nastavku Imali su Filip Filipović s jedne, te Uzoeni Eđike s druge strane. Ipak, obojica su umjesto protivničke mreže zatresali okvir gola, Filipović prečku, a Eđike stativu.

SUTJESKA - ZVIJEZDA 09 0:1 (0:1)

SUTJESKA: Tomić, Dačević, Filipović, Mirković, Milenković, Rašević, Mojović, Bokić (80. Radović), Milutinović, Pljevaljčić, Žugić. Trener: Veselin Slijepčević.

ZVIJEZDA 09: Avramović, Terzić (60. Matić), Jokić, Tešić, Blagojević (64. Rajović), Vasiljević, Tojčić, Eđike, Stjepanović, Ikić (84. Popara), Rajković. Trener: Zumbul Mahalbašić.

Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Golom kapitena Nemanje Pekije "rudari" su u finišu prvog poluvremena poveli protiv Tekstilca, da bi pred kraj preko Ognjena Jaćimovića postigli još jedan gol i tako stavili tačku na "i".

Ovim trijumfom tim Borisa Savića stigao je do 13. boda, koliko ima i Leotar.

Trebinjci su poraženi u Doboju, a golove za Slogu postigli su Saša Perić i Obrad Starčević.

Veliki preokret vođen je u Janji. Prvi gol na današnjim mečevima postigao je Dejan Limić, koji je već u drugom minute meča doveo Podrinje u vođstvo protiv Jedinstva iz Brčkog. Ipak, Brčaci su u nastavku zaigrali mnogo bolje, prvo izjednačili preko Stefana Božića, a onda sa igračem manje (isključen Mirzet Buljubašić) u samom finišu preko Edina Kesića stigli do pobjede.

Gostujući trijumf upisali su i fudbaleri Alfa Modriče. Na banjalučkom "Predgrađu", u duelu dvije najmlađe ekipe u ligi, Modričani su golom rezerviste Draška Kuljanina savladali Željezničar.

Jedini meč bez golova odigrali su Kozara i Borac u Gradšci, dok pobjednika nije, ali golova jeste bilo u duelu Slobode i Drine. Duel na "Mlakvama" završen je rezultatom 1:1.

Poveli su gosti golom Slađana Stupara, ali je bod ipak ostao u Novom Gradu. Za to se u posljednjim trenucima meča pobrinuo Dragan Arežina.

Slavija je na svom terenu za gol bila uspješnija od Ljubića, a gol odluke postigao je Dejan Bjeloš tokom prvog poluvremena.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević