Oni su ispisali istoriju, ali i upropastili fantastičan golgeterski prosjek na startu 58. sezone Bundeslige!

Efikasno prvo kolo Bundeslige pokvarili su u nedjelju fudbaleri Volfsburga i Bajer Leverkuzena.

Volfsburg - Bajer Leverkuzen 0:0, Bundesliga, 1. kolo Izvor: Martin Rose/Getty Images Europe

Na dosadašnjih osam mečeva u novoj 58. po redu sezoni u elitnom razredu njemačkog fudbala postignuto je čak 36 golova ili čak 4.5 po utakmici, ali nijedan navijači, koji su se vratili u 20 odstotnom broju kapaciteta "Folksvagen Arene", nisu vidjeli u posljednjem susretu prvog kola.

VOLFSBURG - BAJER LEVERKUZEN 0:0

"Apotekari" su u prvom dijelu imali više od igre, ali su bliži pogotku bili domaći fudbaleri, koji su u nastavku dominirali, stvarali i promašivali prilike, pa je na semaforu ostao tzv. najnepopularniji rezultat.

Najbliži protivničkoj mreži bio je Maksimilijan Arnold u 35. minutu kada je pogodio stativu direktno iz kornera, a potom je u nastavku akcije Džon Bruks propustio stopostotnu šansu poslavši loptu iznad prečke.

Volfsburg je doduše u 56. minutu uspio i da zatrese mrežu gostiju iz Leverkuzena, ali je pogodak Admira Mehmedija opravdano poništen zbog ofsajda.

Nikad do sada u istoriji Volfsburga i Bajer Leverkuzena, međusobni susret nije okončan bez golova.

Mogao je i Žoao Viktor da se upiše u strijelce u 75. minutu kada se našao sam ispred golmana Bajera Lukaša Hradeckog, međutim, dao je predug for i propala je prilika za vođstvo.

Kazna je mogla da uslijedi u 86. minutu, ali je rezervista "apotekara" Patrik Šik bio za malo neprecizan, pa je na kraju podijeljen plijen.

Volfsburg je u predsezoni bio odličan i vrlo efikasan, slavivši na tri uzastopna meča protiv Kila, Kelna i Magdeburga. Potom su "vukovi" bili ubjedljivi na startu Kupa Njemačke protiv niželigaša Firstenvalda, a zatim i albanskog Kukešija, ali večeras nisu uspjeli da otključaju mrežu Hradeckog.