Zlatan bez popusta za prijatelja Mihajlovića: Ibra kao u najboljim danima karijere!

Milan je bez većih problema savladao Bolonju na startu nove sezone Serije A.

Milan - Bolonja, Serija A, 1. kolo, 2020 Izvor: Marco Luzzani/Getty Images Europe

Zlatan Ibrahimović je nagovijestio opasno efikasnu sezonu!

Napadač Milana je najprije prošlog četvrtka zatresao mrežu protiv irskog Šamroka u kvalifikacijama za Ligu Evrope (0:2), da bi u ponedjeljak uveče na otvaranju Serije A sa dva nova gola "srušio" ekipu velikog prijatelja Siniše Mihajlovića.

MILAN - BOLONJA 2:0 (1:0)

Srpskom stručnjaku nikako ne ide, kad se sastanu Milan i Bolonja, bilo kao treneru "rosonera" ili ekipe sa "Renato Dal'Are", s obzirom da je pet puta vodio ove timove u njihovim međusobnim duelima i svih pet puta je doživio poraz.

Poslije nekoliko solidnih prilika koje je propustio Zlatan Ibrahimović, Šveđanin bosanskohercegovačkih korijena je ipak u 35. minutu doveo "rosonere" do prednosti.

Majstorski je sa lijeve strane centrirao Teo Ernandez, a u petercu je Ibra "trznuo" glavom i prevario golmana Bolonje Lukaša Skorupskog - 1:0.

Bio je to pogodak koji je primila Bolonja na 34. uzastopnoj utakmici, što je pomalo bizaran i nevjerovatan podatak.

Nevjerovatna je bila i greška Rikarda Orsolinija, koji je skrivio penal na otvaranju drugog poluvremena, a Ibrahimović pogodio sa "bijele tačke" - 2:0.

Tridesetdevetogodišnji centarfor je mogao i do "het-trika" u 63. minutu kada je čak i zaobišao Skorupskog, ali je šutirao iznad prečke, za razliku od voleja Tea Ernandeza, desetak minuta kasnije, kojeg je fantastičnom reakcijom ispod prečke "izvadio" golman Bolonje.

Solidnu priliku da smanje rezultat i eventualno uvedu utakmicu u neizvjesnu završnicu propustio je Holanđanin Žerdi Šouten, koji je takođe odlično šutirao, međutim, dobro je intervenisao i domaći golman Điđi Donaruma.

Četiri minuta prije kraja Federiko Santander je bio za malo neprecizan iz izglede situacije i to je praktično još jedino vrijedno pomena što smo vidjeli od Mihajlovićevog tima u Milanu. Još kad je minut kasnije Mičel Dajks zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, onda nimalo ne čudi zašto je Miha bio vidno ljut pored aut-linije i zbog čega se njegov glas često čuo tokom prenosa uprkos povratku publike na stadion.

Milan je naime večeras "otključao" tribine "San Sira" za 1.000 ljudi, ali isključivo zdravstvene radnike u znak zahvalnosti za sve što su učinili za vrijeme pandemije korona virusa.

Izvor: Marco Luzzani/Getty Images Europe