Zvijezda 09 imenovala novog trenera i osvojila bodove za povratak u vrh tabele!

Novi trener Zvijezde 09 Mladen Obrenović debitovao je pobjedom u posljednjem susretu 10. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

Zvijezda 09 - Tekstilac 2:1, Prva liga RS, 10. kolo Izvor: Promo/FK Zvijezda 09

Semberski tim je imenovao Mladena Obrenovića umjesto dosadašnjeg šefa struke Zumbula Mahalbašića i potom u nedjelju u Ugljeviku upisao petu pobjedu u prvenstvu Republike Srpske.

Semberci su savladali Tekstilac iz Dervente rezultatom 2:1 (1:0) i skočili na četvrtu poziciju na tabeli sa četiri boda zaostatka za vodećim prijedorskim Rudarom.

Zvijezda 09 je povela pogotkom Miloša Nikolića u 30. minutu, kada je odapeo projektil s 25 metara koji je odsjeo u donjem lijevom uglu - 1:0.

Poslije greške domaće odbrane u 73. minutu "desetka" Dervenćana Mihajlo Savanović se u kaznenom prostoru dokopao lopte i iskosa sa lijeve strane pogodio malu mrežu Zvijezde 09 za izjednačenje - 1:1.

Kapiten domaćina Nikola Vasiljević je samo pet minuta kasnije ponovo doveo u vođstvo Zvijezdu 09 za kako se ispostavilo na kraju novi trijumf.

Nakon centaršuta iz kornera bio je najviši u skoku i šutirao, a lopta je na putu do mreže pogodila i jednog od igrača ekipe iz Dervente, ali je odskakutala u mrežu - 1:2.

Zvijezda 09 je tako poslije dva uzastpna remija uspjela da osvoji cijeli plijen, dok su Dervenćani uknjižili peti neuspjeh u sezoni, prvi poslije dobrog niza od tri meča bez poraza.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević