Kolumbijac promašivao, pa pogađao: Atalanta opet na pobjedničkom putu, Miloš Vulić asistirao za Krotone

"Boginja" nije dopustila da joj se desi isto što i Juventusu prije 14 dana

Serija A 6. kolo Krotone Atalanta 1 2 Izvor: Francesco Mazzitello/LaPresse

Krotone, u čijim redovima nastupa srpski internacionalac Miloš Vulić, znao je već ove sezone da zagorča život jednom favoritu za visok plasman.

Povratnik u Seriju A osvojio je prije dvije nedjelje bod u duelu sa aktuelnim šampionom, Juventusom (1:1), međutim "La Dea" iz Bergama nije dozvolila da se to dogodi i njoj:

KROTONE – ATALANTA 1:2 (1:2)
/Simi 40 – Muriel 26, 38/

Upravo taj rezultat "bjankonera", ali i činjenica da je Atalanta poražena na posljednja dva ligaška meča (što im se posljednji put desilo u februaru 2019. godine), pozivali su na maksimalnu mobilnost u Gasperinijevom timu.

"Nerazuri" su, ipak, opravdali ulogu favorita i vratili se na pobjednički put u prvenstvu pred derbi sa Interom, dok je Krotone ostao "zakucan" za dno tabele, sa jednim od mogućih 18 bodova.

Do danas, dva rivala odigrala su jednak broj međusobih mečeva kako u elitnom, tako i u drugoligaškom takmičenju, a sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu.

Ili, da budemo precizniji, u intervalu od 26. do 40. minuta.

Prethodile su im stopostotne prilike u prvih desetak minuta, kako na jednoj, tako i na drugoj strani.

Za goste dvije sjajne šanse u gol nije pretvorio Luis Muriel, kasnije strijelac dva gola, a između te dvije situacije pred golom Atalante nije se najbolje snašao Arkadiuš Reca, Poljak na pozajmici upravo iz redova današnjeg gosta.

U čemu Kolumbijac nije uspio u ranoj fazi meča, jeste u 26. i 38. minutu, kada je postigao dva prilično lagana gola, a od tog trenutka, pa do kraja meča, Krotone je uputio samo jedan udarac u okvir gola, pa je peti ovosezonski poraz bio neminovan.

Ipak, i taj jedan udarac bio je dovoljan da se ublaži poraz.

Veliki posao u građenju akcije imao je već pomenuti Vulić, a mrežu je nakon asistencije ex-fudbalera Crvene zvezde zatresao Simi.

Do kraja susreta domaćin je ostao i bez prvog trenera, Đovanija Strope, kojem su u 66. i 72. minutu, zbog protesta nakon sudijskih odluka, pokazana dva žuta kartona.