m:tel Prva liga RS: Leotar sa igračem manje stigao do boda, a Zvijezda 09 do drugog mjesta!

Trebinjci su propustili priliku da se domognu treće pozicije na tabeli m:tel Prve lige Republike Srpske jer su remizirali sa zvorničkom Drinom (2:2), za razliku od Zvijezde 09, koja je gostujućom pobjedom u Brčkom dospjela na drugu poziciju.

Prva liga RS: 13. kolo, rezultati Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Dobru šansu da se umiješaju u sami vrh tabele, propustili su fudbaleri Leotara, koji su u subotnjem duelu protiv Drine osvojili bod, ali kad se uzme u obzir da su cijelo drugo poluvrijeme igrali sa 10 igrača, onda trebinjski tim može biti zadovoljan.

Trebinjci su već u prvom minutu stigli do prednosti pogotkom Anela Ramića, ali su gosti iz Zvornika do šestog minuta napravili preokret. Najprije je za izjednačenje pogodio Novica Marković, da bi se za vođstvo Drine postarao Aleksandar Ilić.

Činilo se da će Drina osvojiti bodove u Trebinju, kada je u finišu prvog poluvremeni Leotar ostao sa deset igrača u polju nakon što je crveni karton zaradio Nikola Prebiračević.

Međutim, tako nisu mislili trebinjski fudbaleri, pa je Danilo Šipovac u 56. minutu donio novo izjednačenje na "Policama" za kako se ispostavilo na kraju šesti remi Leotara u sezoni.

Odličan posao napravio je Borac iz Kozarske Dubice, koji je poslije "egala" u poluvremenu protiv Alfa Modriče, u nastavku stigao do pobjede pogotkom Ognjena Krnete u 70. minutu. Prethodno je prednost Dubičana (strijelac Siniša Radoja), do odlaska na odmor anulirao Mitar Trifković.

Drugo poluvrijeme donijelo je sva tri boda i fudbalerima Zvijezde 09, koji su na gostovanju Jedinstvu u Brčkom tek u nastavku stigli do pobjede koja im je omogućila skok na drugu poziciju na tabeli.

Semberski tim je do prednosti doveo Stefan Rakić u 74. minutu, a sedmi trijumf u sezoni "ovjerio" Andrija Rajović šest minuta kasnije.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević