Košarkaška liga BiH: Širokom bodovi u derbiju protiv Sparsa, dva produžetka u Mrkonjić Gradu!

Drame nije nedostajalo

Košarka liga BiH 17. kolo Široki Spars 79 77 Izvor: MN PRESS

Sjajnu utakmicu večeras su, u okviru 17. kola košarkaške lige BiH, odigrali Široki i Spars, a pobjeda je, u meču u kojem ni jedni ni drugi četvrtinu nisu riješili razlikom većom od tri poena, pripala desetostrukom šampionu BiH:

ŠIROKI – SPARS 79:77

Branilac trofeja u Kupu BiH imao je šest poena prednosti na 2:20 prije posljednjeg oglašavanja sirene (68:74), ali tu prednost nije uspio da sačuva do kraja.

Široki je, serijom 7:0, preokrenuo rezultat, a potom, u posljednjim sekundama, poenima Jure Zupca poslije ofanzivnog skoka, stigao do trijumfa.

Upravo je Zubac bio jedan od najistaknutijih u sastavu Širokog uz dabl-dabl učinak (deset poena i 11 skokova), a prvo ime, sa 20 poena, bio je Mateo Čolak.

Kod gostiju, Kenan Kamenjaš je postigao 19, a Amar Gegić 18 poena.

Još dramatičnije bilo je u Mrkonjić Gradu, gdje su Mladost i Čelik morali da odigraju – dva produžetka!

Na kraju, poslije 50 minuta košarke, trijumfovali su gosti (90:93), uz 31 poen Ermina Dedića. Na drugoj strani 24 je postigao Nemanja Milošević, dok je dabl-dabl učinak imao Đoko Šalić (18 poena i 11 skokova).

Bosna Rojal je poslije tri četvrtine zaostajala trinaest poena za Slobodom (60:73). U finišu posljednje, uspjela je da dođe do egala, ali ne i da preokrene rezultat (87:90).

Na kraju, važnu pobjedu u borbi za opstanak upisao je Kakanj, koji je na domaćem terenu savladao sastav Bratunca rezultatom 100:89.

Bratunčani su pred posljednjih deset minuta bili tri poena ispred rivala, kojem su potom dopustili da u odlučujućem kvartalu postigne čak 36 poena i zabilježi zlata vrijednu pobjedu.

Sutra će svoj meč 17. runde odigrati Promo i Leotar, dok je Borac slobodan.

Slobodan: Borac

TABELA: Čelik 9-6, Spars 10-3, Široki 9-5, Sloboda 8-7, Bosna Rojal 7-9, Leotar 8-6, Zrinjski 8-6, Mladost 6-10, Promo 6-9, Čapljina 7-6, Bratunac 6-7, Kakanj 4-11, Borac 5-8.