Igokea silna u Zadru, Aleksandrovčani i dalje u igri za prvo mjesto u ABA ligi

Bez ikakvih problema "igosi" opravdali ulogu favorita u dvorani "Krešimir Ćosić" i stigli do 18. ovosezonske pobjede u regionalnoj ligi.

Zadar - Igokea 63: 86 Sigurna pobjeda Aleksandrovčana ABA liga 22. kolo Izvor: ABA Liga/KK Zadar/Zvonko Kucelin

Igokea je deklasirala Zadar u dvorani "Krešimir Ćosić".

Mnogo bolja igra izabranika Dragana Bajića donijela im je siguran trijumf, 18. u sezoni, čime je nastavljena borba za prvo mjesto u regionalnoj ABA ligi.

ZADAR - IGOKEA 63:86 (17:27, 10:16, 18:22, 18:21)

Aleksandrovčani su već u prvoj četvrtini najavili da bi lako mogli doći do očekivanog slavlja. Ubacili su čak 27 poena u prvih 10 minuta, nasuprot 17 domaćina, a prednost s kraja prvog kvartala samo su uvećavali iz minuta u minut.

Siromašna koševima bila je druga četvrtina, koju su takođe "igosi" riješili u svoju korist, pa su na veliki odmor otišli sa ubjedljivih 43:27.

Izvor: ABA League/KK Zadar/Zvonko Kucelin

Razigrani gosti nisu dozvolili Zadranima da im zaprijete. Domaćini su imali mnogo problema u organizaciji igre, veliki broj izgubljenih lopti, što je Igokea iskoristili i u trećoj četvrtini stigla do ogromne prednosti od 25 poena.

Marko Jošilo briljirao je u tim trenucima, postigao tri brze trojke, te je bilo jasno da će bodovi otputovati za Laktaše.

Kada se očekivalo da gosti možda popuste, Bajić je u igru uveo drugu petorku, koja je nastavila da rešeta koš Zadrana, pa je u jednom trenutku vođstvo gostiju iznosilo čak 29 poena (52:81).

U pobjedničkom sastavu bilo je mnogo raspoloženih igrača, a najefikasniji je bio Nikola Jovanović sa 13 poena. Po jedan manje ubacili su Edin Atić i Entoni Klemons (uz pet asistencija), dok je dvocifren učinak imao i Džeki Karmajkl (10 poena).

Zadar - Igokea 63:86
Izvor: ABA liga j.t.d.

Ono što je bitno za Bajićev tim je da je svih 12 igrača dobilo određene minute i svi su se upisali u strijelce.

U poraženom sastavu istakao se Džastin Karter, jedini igrač koji je imao dvocifreni broj poena - 15.

Igokea je u 24. kolu, koje je na programu narednog vikenda, domaćin Ciboni.