Mega pobijedila crveno-bijele u revanšu finala!

Mega uzvratila Zvezdi - Majstorica daje šampiona! Petrušev i ekipa pokazali zube, odlučiće posljednja utakmica u sezoni! Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda - Mega 1:1!

Ekipa Vladimira Jovanovića savladala je crveno-bijele u petak uveče rezultatom 86:79 (35:17, 10:29, 20:12, 21:21) i zakazala "majstoricu" za titulu za nedjelju!

Odluka o novom šampionu Srbije pašće u hali "Aleksandar Nikolić", prije svega zbog hladne glave i mirne ruke sjajnog Filipa Petruševa, koji je u ključnim trenucima završnice pogađao iz reketa i iz daljine!

"Bravo, Filipe!", povikao je menadžer Miodrag Ražnatović dok je Petrušev na minut do kraja dao "prelomnu" trojku, za 80:73! Na taj način, on je odbio ofanzive crveno-bijelih koje je predvodio ponovo sjajni Ognjen Dobrić, koji je dao 31 poen, ali to nije bilo dovoljno da Zvezda osvoji titulu.

Mega je odigrala potpuno suprotan meč u odnosu na prvu utakmicu finala, u prvoj četvrtini povela čak 35:17, a onda sačuvala mir uprkos Zvezdinom preokretu i njenom vođstvu na poluvremenu.

Ekipa Vladimira Jovanovića ovog puta je imala odgovor za Zvezdine nalete, Petrušev (16 poena) i centar Marko Simonović (19 p) odigrali su potpuno drugačije nego u "Pioniru" i zato će ova serija biti završena za vikend, u Pioniru.

MEGA: Petrušev 16, Novak 4, Simonović 19, Kazalon 19, Milosavljević 12, Tepić 9, Kljajević, Momirov 3, Cerovina 3, Matković 8, Simanić 3, Langović.

ZVEZDA: Hol 19, Lazić 3, Dobrić 31, Kuridža, Noko 19, Uskoković 2, Davidovac 190, Rit, Radanov, Simonović 2.

21:52

Kraj utakmice, Mega je pobedila Zvezdu 86:79!

21:47

Petrušev daje trojku, Miško slavi kraj terena!

Mega ima veliku prednost! Filip Petrušev dao je još jednu trojku, preko Noka za Meginih 80:73!

"Bravo Filipe!", povikao je Ražnatović, dok su ekipe odlazile na tajm-aut na minut i osam sekundi do kraja!

21:45

Tepić na minut i po do kraja! 77:71 za Megu!

Naskočio je na linij penala i pogodio za "plus 6" uoči poslednjih 90 sekundi meča.

21:43

Važna Dobrićeva trojka - 75:71 za Megu!

Zvezdin bek pogodio je iz ćoška na tri minuta do kraja. Vlada Jovanović pozvao je tajm-aut!

Zvezdin sportski direktor Nemanja Vasiljević odstranjen je iz dvorane zbog žalbe na sudije.

Još dva i po minuta, a Mega vodi "plus 4".

21:39

21:35

Važni poeni Petruševa!

Na pet minuta do kraja, Petrušev je odigrao protiv Noka u reketu i poentirao poluhorogom za "plus 7" (73:66).

21:32

Kazalon ne pogađa za "plus 10", Davidovac promašuje sve

Ipak, za Zvezdu poentira Ognjen Dobrić, posle ofanzivnog skoka.

Na šest i po minuta do kraja, Mega vodi 69:64.

21:25

- Posle tri četvrtine, Mega vodi 65:58 -

21:20

21:15

Pršti na parketu "Mega faktorija"!

Iako Zvezdin plejmejker Lengston Hol igra odličan meč (17 poena), Filip Petrušev ne dozvoljava crveno-belima da izjednače ili povedu!

Mega je u trećoj četvrtini preuzela vođstvo, a MVP ABA lige dao je trojku za 60:54 u 27. minutu.

Po svemu sudeći, očekuje nas uzbudljiv kraj!

20:56

Zvezda vodi na poluvremenu!

Ognjen Dobrić ponovo je zablistao i poveo crveno-bele u veliki preokret u drugom kvartalu. Ekipa Dejana Radonjića gubila je posle prvih 10 minuta 17:35, a otišla na pauzu sa prednošću 46:45.

Strelci:

Mega: Petrušev 3, Novak 4, Simonović 6, Kazalon 7, Milosavljević 4, Tepić 5, Momirov 3, Cerovina 3, Matković 7, Simanić 3.

Zvezda: Hol 11, Lazić 3, Dobrić 16 (2/3 za tri), Noko 6, Uskoković 2, Davidovac 8.

20:40

Zvezda se potpuno primakla, Jovanović zove tajm-aut

Na četiri minuta do poluvremena, Megino vođstvo iznosi samo tri poena.

Zvezda je istopila veliku razliku zaključno sa trojkom Ognjena Dobrića za 42:39.

Rezultat u drugoj četvrtini je 22:7 za Zvezdu.

20:38

20:30

Sada je Zvezda u naletu - 12:1

Crveno-beli su "upalili motore" na početku druge četvrtine i prišli na jednocifrenu razliku.

Pogađali su Davidovac i Dobrić, Lengston Hol je dao trojku i u 13. minutu Megino vođstvo je 36:29.

20:25

Mega je furiozno ušla u meč - 35:17!

Ekipa Vlade Jovanovića dominira na startu utakmice!

Posle prve četvrtine, Mega vodi čak 18 razlike, posle "putbek" zakucavanja Filipa Petruševa za kraj prve četvrtine.

Mega je dala 14 od 22 šuta iz igre i potpuno nadskočila favorita - 16:5!

Čak osmorica igrača domaćih upisali su se u listu strelaca.

20:16

I Kazalon "upalio motore" - 22:11

Mega kontroliše rezultat, a mladi Francuz je za prvih pet minuta ubacio sedam poena.

Centar domaćih Marko Simonović promašio je trojku, pa pokupio svoj promašaj za 22:11.

U toku je 6. minut.

20:06

Bolji početak Mege - 9:2

Simonović (4) i Petrušev (3) od starta su zaigrali tako da stave do znanja da im se neće ponoviti bledi nastup iz "Pionira".

20:03

Zvezda očekivano bez Lojda

Amerikanac se ipak nije oporavio na vreme da zaigra u drugom meču.

Startne petorke su:

MEGA: Tepić, MIlsavljević, Kazalon, Petrušev, Simonović

ZVEZDA: Hol, Dobrić, Lazić, Kuridža, Noko

19:44

Vlada Jovanović traži od svoje ekipe nekoliko obaveznih stvari.

"Ponoviću neke bazične stvari, ali koje su opet jako bitne za predstojeću utakmicu, kao što su bile i za prethodnu. Intenzitet kontakta, ne samo u odbrani, već i u napadu, mora da bude na najvišem mogućem nivou. Mi smo juče u pojedinim trenucima kada smo i uspeli da napravimo uspešnu odbranu, padali na osnovnim stvarima kao što su skokovi u napadu i sa tih 10 kojih su imali u prvoj četvrtini, utakmica je otišla u pogrešnom smeru za nas. Kontakt, obavezna kontrola skoka i da u svakom trenutku što se tiče napada, da znamo šta hoćemo i da ne uđemo u ritam Zvezde, jer to onda neće biti dobro po našu ekipu. U svakom slučaju, trebamo da izvučemo pouke iz prethodne utakmice i da se pokažemo u boljem svetlu, pre svega, energetski da izgledamo bolje"

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

19:32

Radonjić zabrinut zbog Lojda

Zvezdin šuter Džordan Lojd dožveo je povredu u prvom meču finala, a Radonjić je govorio o tome posle duela.

''Kako za sada izgleda, bićemo oslabljeni. Ne deluje dobro'', rekao je Dejan Radonjić.