Mirotić rešetao, Slukas promašio za pobjedu poslije 45 minuta: Tijesno i u Madridu, ali Real je preživio!

Autor Nemanja Majstorović

Nevjerovatna dva meča u Španiji!

Mirotić rešetao Slukas promašio šut za pobjedu u Madridu teška pobjeda Reala nad Monakom Izvor: Profimedia

Crvena zvezda je savladala Žalgiris, a onda smo u poslednja dva meča trećeg kola Evrolige vidjeli prave drame. Španci su na kraju imali čemu da se raduju jer su pobjede zabilježili i Real Madrid i Barselona!

U meču na mnogo poena Majk Džejms je zatrpavao koš Reala, ali je na francuski pogon "kraljevski klub" uspio da dođe do pobjede.

REAL MADRID - MONAKO 94:86 (30:12, 21:27, 21:26, 22:21)

Ogromnu prednost napravio je tim Pabla Lasa na početku meča. ali nije ekipa Zvezdana Mitrovića odustajala, Predvođena Majkom Džejmsom koji je na kraju stigao do 24 poena i 9 asistencija, polako je topila prednost domaćina i na kraju uvela meč u neizvjesnu završnicu.

Ipak kada su izjednačili na 81:81 nije više bilo snage i Real je prelomio u svoju korist, prije svega zahvaljujući Francuzima u svojim redovima. Geršon Jabusele je na kraju imao 18, Toma Ertel 13, a Fabijan Kozer 12 poena. Kod Monaka se osim Džejmsa istakao Hol sa 12 poena, a Danilo Anđušić je ubacio osam.

A u Kataloniji smo vidjeli dramu do poslednjeg momenta i produžetak! Olimpijakos je mnogo bolje otvorio meč, stizala ih je dugo Barselona, ali je poslije sjajne treće četvrtine imala prednost. Na kraju nije Barsa riješila sve poslije 40 minuta i moralo je da se ide u produžetak!

BARSELONA - OLIMPIJAKOS 79:78 (10:17, 17:15, 28:15, 12:20, 12:11)

Preko sjajnog Nikole Mirotića napravila je Barsa prednost u produžetku, ali je nakon nesportske lične igrača Barselone meč opet ušao u dramu. Mirotić je promašio u narednom napadu, Kalates je faulirao Dorsija i bek Olimpijakosa je sa linije penala doveo Olimpijakos u vođstvo 22 sekunde do kraja.

U narednom napadu Kori Higins je promašio, ali Fal je faulirao Pjera Oriolu, koji je sa penala pogodio oba puta! Na sedam sekundi do kraja Olimpijakos je imao loptu, probao je Slukas i nije pogodio! Na kraju poslije 45 minuta igre Barsa je u trileru došla do velike pobjede.

Nikola Mirotić je bio prvo ime meča sa 22 poena, a uz njega se istakao Nik Kaltes sa devet poena, 13 skokova i sedan asistencija. Kod Olimpijakosa Kostas Slukas je imao 14, a Saša Veznkov i Tajler Dorsi po 12 poena.