Igokea se mučila sa Splitom - pa rutinski trijumfovala: Dalmatincima presudilo odlično drugo poluvrijeme domaćih!

Tim Dragana Bajića nije uspio u prvih 20 minuta da nađe pravi ritam protiv "žutih" iz Splita - a onda je u nastavku "pregazio" rivala.

aba liga 5. kolo igokea split  Izvor: ABA liga/Nikola Vuruna

Ove večeri odigrana je premijerna utakmica petog kola ABA lige.

Sastali su se Igokea i Split, a ubjedljivo je trijumfovao domaći sastav:

IGOKEA – SPLIT 85:67 (18:20, 22:15, 24:13, 21:19)

Ekipa Srđana Subotića bila je u prednosti većim dijelom prvog poluvremena, te je u pojedinim trenucima bila i 4-5 koraka ispred "igosa" (8:13, 13:17).

Prilično ljut je bio komandant "igosa" nakon 17. poena gostiju – jednom od najboljih igrača domaćeg tima Markelu Starsku loptu je "ukrao" Lovre Runjić i zakucao, što je natjeralo Bajića da zatraži minut odmora.

Dva napada u finišu druge četvrtine, kada su odličnu saradnju ostvarili Aleksa Radanov i Dešon Stivens, razbudila su Igokeu.

Tada je domaća ekipa, na ulasku u posljednja tri minuta drugog perioda stekla prednost od četiri poena (33:29), koju je do odlaska na 15-minutni odmor uvećala za još jedan poen, nakon zakucavanja Antabije 'Taja' Volera u posljednjem napadu.

U nastavku su, ipak, stvari došle na svoje mjesto.

Igokea je u potpunosti stavila igru i rezultat pod kontrolu i iz minuta u minut podizala prednost, do konačne razlike od 18 poena.

U domaćem taboru istakao se Dalibor Ilić sa 15 poena, Markel Starks je postigao 11, a Stefan Fundić deset poena.

Kod gostiju, za koje nije nastupio povrijeđeni kapiten Roko-Leni Ukić, Darko Bajo je upisao 11, a Tre Meklin deset poena.

Ekipu Igokee u utorak očekuje gostovanje Nimburku u trećem kolu FIBA Lige šampiona, a narednu utakmicu u regionalnom takmičenju odigraće pretposljednjeg dana oktobra, kada u Laktaše dolazi Cedevita Olimpija.

IGOKEA: Vulić 3, Starks 11, Robinson 5, Tanasković 6, Radanov 5, Jošilo 7, Talić 5, Ilić 15, Stivens 8, Voler 8, Fundić 10, Đorđević 2. Trener: Dragan Bajić.

SPLIT: Perković 9, Perasović 6, Kedžo 7, Runjić 7, Žganec, Vuko 6, Čampara 4, Bajo 11, Meklin 10, Barič 7. Trener: Srđan Subotić.