Drugi poraz Aleksandrovčana u FIBA Ligi šampiona, Nimburk nakon mnogo preokreta slavio 86:82.

nimburk - igokea 86:82 fiba liga šampiona 3. kolo uživo Izvor: FIBA

Ni sjajna partija Dešona Stivensa (19 poena, 11 skokova) i Markela Starksa (18 poena, sedam asistencija) nije pomogla Igokei da izbjegne poraz od Nimburka.

Poslije mnogo uzbuđenja i preokreta, šampion Češke na krilima fenomenalnog Džerika Hardinga (29 poena) zabilježio je drugi trijumf, te popravio šanse da se nađe u TOP 16 fazi, dok Igokei ostaje velika borba da se plasira u narednu rundu takmičenja.

NIMBURK - IGOKEA 86:82 (16:14, 30:21, 18:31, 22:16)

Poslije veoma rastrzanih 10 minuta, tokom kojih su obje ekipe imale mnogo problema pri realizaciji napada (viđeno samo 30 poena u prvom kvartalu), domaći su se razigrali, u trećoj četvrtini postigli čak 31 poen i stekli veliku prednost.

Ipak, tim Dragana Bajića uspio je da se vrati. Odlično je odigrao treću četvrtinu, na krilima odličnog Stivensa, koji je pružio najbolju partiju otkako je obukao dres Aleksandrovčana, čak i poveo, ali u finišu nije imao snage da zadrži prednost i Nimburk je slavio.

Imali su gosti u nekoliko navrata dobre prilike da naprave veću prednost, ali dug put kao da je učinio svoje, pa je Igokea ostala bez bodova u "Kralovska Areni" u Pragu.

NIMBURK: Benda 7 (6 sk), Harding 29, Palica 9, Rivers 12, Ros 6, Gak, Hruban 17 (8 sk), Kabrt, Kovar 6, Rilič, Tuma, Vana.

IGOKEA: Ilić 12 (8 sk), Jošilo 6, Radanov 6 (7 sk), Robinson 7, Voler 10 (6 sk), Bošković, Delalić, Đorđević 2, Fundić, Starks 18 (7 as), Stivens 19 (11 sk), Talić 2.

Detalje meča potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

Ovim porazom Igokea je "skliznula" na posljednju poziciju grupe E, sa skorom 1-2, a u narednom kolu 9. novembra gostovaće lideru Galatasaraju.

Standings provided by SofaScore LiveScore

20:17

40' - Robinson gubi loptu, sve je gotovo.

Šampion Češke je slavio 86:82.

20:15

40' - Penal završnica

Posljednjih 17 sekundi meča, Robinson pravi faul. Ros je siguran, 86:82.

20:13

40' - Sad pogađa u kontri

Pogodio je sada Radanov, smanjio na 84:80, ali Česi imaju napad.

20:13

39' - Radanov neprecizan

Dva puta je Radanov bio na liniji penala, ali imao je polovičan učinak. Mogao je znatno približiti svoj tim Nimburku.

20:09

38' - Pet poena Hardinga u nizu

Dvojka, pa trojka Hardinga. Nimburk ima priličnu prednost na nešto manje od dva minuta do kraja. 82:76.

20:08

37' - Ilić pogađa uz faul

Ilić je pogodio pod faulom, ali onda nije iskoristio dodatno slobodn bacanje za izjednačenje.

20:05

36' - Bitni poeni Stivensa

Iz okreta, Stivens pogađa za 75:72, a onda faul u napadu. Igokea će imati priliku da se dodatno približi rivalu.

20:04

35' - Serija Nimburka 5:0

Nekoliko loših napada Igokee, promašaji, izgubljene lopte i serija domaćih 5:0 (75:70)

20:00

34' - Egal

Rastrzana igra na obje strane, 70:70.

19:57

32' - Dva minuta bez poena

Nisu uspjeli gosti da realizuju nekoliko napada, nisu poentirali za dva minuta, što su košarkaši Nimburka iskoristili i preko Hardina (dva plus jedan) preokrenuli na 67:66.

19:50

KRAJ 3/4 Igokea vodi 64:66!

Igokea vodi uoči odlulujućih 10 minuta - 64:66 je u korist gostiju. Čak 31 poen gostiju u trećem kvartalu.

Izvor: FIBA

19:47

29' - Igokea vodi!

Potpuno su se probudili Aleksandrovčan i poveli! Starks je na 20 poena, na semaforu je 62:64!

19:46

29' - Neriješeno je!

Poslije dugo vremena neriješeno je, Voler je realizovao tri slobodna bacanja za 62:62.

19:45

29' - Igokea je blizu

Voler fauliran pri šutu za tri poena, imaće priliku da izjednači.

19:45

28' - Novo "kucanje" Ilića

Sada je Stivens asistent, a Ilić ponovo zakucava (62:59).

19:43

28' - Čvrsta Igokea u odbrani

Dobra odbrana Igokeu je približila na samo tri poena zaostatka. Sjajno zakucavanje Ilića za 58:55, Starksova šesta asistencija.

19:43

27' - Radanovu treći faul

Skromna partija Alekse Radanova. Već je na tri lične greške, a nije postigao niti jedan poen.

19:40

26' - Budi se i Stivens

Odličnih nekoliko minuta i za Stivensa, koji je bez promašaja. Sa 11 poena priključio se Starksu i konačno Igokea ima dva raspoložena igrača. Ali, Nimburk i dalje ima sigurno vođstvo, 58:51 je.

19:37

25' - Ponovo ubrzanje

Nešto sporiji ritam u par uvodnih minuta nastavka, a onda ubrzanje. Starks postiže prve poene u trećoj četvrtini, te smanjuje na 53:49.

19:36

24' - Nimburk je opet dvocifren

Lagani poeni za Riversa, ponovo domaći na "plus 10".

19:35

23' - Voler siguran, Palica uzvraća

Približila se igokea na pet poena zaostatka, ali je Palica uzvratio trojkom. Prvi poeni u nastavku za Nimburk, koji sada vodi 49:41.

19:33

22' - Domaćin dva minuta bez poena

Ne mogu sada domaći ništa da pogode, Igokea se dobro brani.

19:33

21' - Igokea čvrsta na startu

Dobra odbrana Igokee na startu drugog poluvremena. Voler je konačno pogodio.

19:16

POLUVRIJEME 46:35

Nakon loše uvodne četvrtine, raspucali su se i jedni i drugi, ali domaći vode 46:35 na poluvremenu.

Markel Starks jedini je raspoložen u redovima gostiju, postigao je 13 poena za 20 minuta i trenutno drži Aleksandrovčane u životu, koji će morati drastično da poprave šut u nastavku ako žele da izbjegnu poraz.

Ilić je dodao šest poena, dok je jedan manje ubacio Stivens.

Harding predvodi Nimburk sa 12 poena, Rivers je ubacio 10, a Benda sedam.

19:12

20' - 12 poena Starksa

Uspješno realizovana oba slobodna bacanja, 12 poena Starksa, biće tajm-aut za domaće, koji vode 44:35.

19:10

19' - Odlični Starks

Starks drži Igokeu. Postigao je 11 poena i trenutno je najbolji strijelac na meču. Ali, u svom timu nema raspoloženih igrača.

19:08

18' - Par brzih poena

Konačno brzi poeni na obje strane, ali Igokea je i dalje u "minusu".

Sada je 39:31.

19:06

17' - Uzvraćaju "igosi"

Igra se u mini-serijama.

Prvo je Jošilo pogodio trojku, pa Stivens poentirao u situaciji "dva plus jedan", prepolovljena prednost domaćih (31:27).

19:05

16' - Prvo dvocifreno vođstvo

Traje serija Nimburka, 31:21. Prvo dvocifreno vođstvo Nimburka.

19:03

15' - Najveća prednost Nimburka

Na semaforu je 29:21, najveća prednost Čeha do sada. Ponovo tajm-aut zove Dragan Bajić, Igokea ne stoji dobro.

19:01

14' - Nimburk na "plus pet"

Ponovo nešto osjetnija prednost domaćih, 24:19. Palica je pogodio trojku.

18:59

13' - Serije neiskorištenih napada

Ponovo "crne minute" na meču, Bajić traži minut predaha.

18:57

12' - Rivers je već dvocifren

Rivers je prvi "dvocifren" na meču. Njegova trojka i već 10. poen za vođstvo domaćih 21:19, iako je Igokea novim poenima Robinsona nakratko vodila 18:19.

18:56

11' - "Duga dvojka" Robinsona

Dalekometni šut Robinsona, ponovo je egal (16:16).

18:52

KRAJ 1/4 - 16:14

Mnogo promaša, loše šutersko veče oba tima. Nakon uvodnih 10 minuta Nimburk ima dva poena prednosti - 16:14.

Izvor: FIBA

18:51

10' - Novi promašaji za Igokeu

Mnogo više prekršaja napravili su domaći košarkaši. Ali, "igosi" sa linije penala nisu precizni. Gosti su promašili već pet slobodna bacanja.

18:48

8' - Serija promašaja, pa izjednačenje

Ne mogu ni jedni ni drugi ništa da pogode. Nekoliko nerealizovanih napada na obje strane.

Jošilo je polovičan sa penala, neriješeno je 14:14.

18:46

7' - Igokea na "minus 1"

Vratila se Igokea!

Ilić je pogodio oba slobodna bacanja, sada je 14:13.

18:45

7' - Sada je 14:11

Dobrih par minuta Igokee, Robinson je poentirao sa penala, samo je tri poena razlike za Nimburk.

18:42

6' - Ilić!

Lagano polaganje, sada mini-serija Aleksandrovčana 4:0. Konačno se i Ilić upisao u strijelce.

18:42

6' - Starks jedini pogađa

Jedini raspoloženi igrač u redovima Igokee je Starks, koji je postigao svih sedam gostujućih poena.

18:39

5' - Starks prekida seriju, ali novih 5:0 Nimburka

Uspio je Starks da prekine seriju domaćih, koji su odmah uzvratili i trojkom, a onda i laganim polaganjem u kontranapadu stigli do 14:9. Dragan Bajić prinuđen je da zatraži prvi taj-aut.

18:38

4' - 9:0 Nimburka!

Ništa gosti nisu uradili osim uvodne trojke. Serija Nimburka traje, sada je 9:3.

18:36

4' - Mini-serija domaćih

Serija Nimburka 7:0 i njihovo prvo vođstvo na meču, 7:3.

18:34

2' - Starks postiže prve poene

Igokea vodi 3:0. Starks je poentirao nakon lijepe akcije i napada gostiju koji je trajao duže od minut.

18:32

1' - Počeo je duel u Pragu

17:35

Pogledajte večerašnje parove

17:33

Dobro došli u MONDO live...

UKRATKO

• Igokea i Nimburk do sada su se sastajali dva puta, i to u ABA ligi, a Česi su slavili na oba meča. U Pragu je bilo 70:65, a u Laktašima 82:70.