Rafal "pantera" u Železniku i stotka za pobjedu: Kad je bilo najteže, FMP izrešetao trojkama Crnogorce! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Iako su gosti iz Podgorice imali "plus 4" na manje od dva minuta do kraja, Beograđani su furioznom završnicom ostvarili još jedan trijumf.

FMP Derbi Studentski centar 104 99 ABA liga Izvor: MN PRESS

Poraz na gostovanju Partizanu nije zaustavio FMP! "Panteri" su se vratili u svoju halu i ostvarili šestu pobjedu u osam kola ove sezone, savladavši i Derbi Studentski centar u uzbudljivoj utakmici - 104:99 (31:18, 24:31, 18:25, 31:25).

Predvođeni sjajnim krilnim centrom Danilom Tasićem (25 poena, 9 skokova, 5 aistencija), koji nije mogao da nastupi protiv crno-bijelih u prošlom kolu, tim iz Železnika ubacio je 11 trojki, podijelio 24 timske asistencije i probio granicu od 100 poena. Uz to je i nadskočio protivnika sa 38 skokova, naspram 28 uhvaćenih lopti rivala.

Iako su Crnogorci na početku 39. minuta stekli prednost trojkom Flečera Megija za dva posjeda vođstva (93:89), FMP je odgovorio rafalnom paljbom. Trojke su "vezali" Marko Radonjić (za 92:93), Garet Nevels (95:93), pa opet Radonjić, za 98:94 na 35 sekundi do kraja!

Iako su se gosti borili do posljednjeg trenutka i iako je Megi ubacio još jednu trojku, Tasić je sa linije penala "ovjerio" još jedan trijumf srpskog tima, koji je potvrdio još jednom zašto je najprijatnije iznenađenje sezone.

Pogledajte Nevelsovu trojku sa više od sedam metara, pa Džonsovu sjajnu asistenciju za Radonjićevu "prelomnu" trojku u posljednjem minutu: