Jokić je povrijeđen! Zbog ovoga Nikola nije igrao: Denver ponovo izgubio, a klub se prije meča oglasio o Srbinu!

MVP NBA lige nije mogao da pomogne Nagetsima u meču protiv Čikaga.

nikola jokić zbog povrede nije igrao u porazu denvera od čikaga Izvor: Profimedia

Ova serija nije dobra za tim iz Kolorada. Ekipa Denvera upisala je i treći uzastopni poraz, ovoga puta protiv Čikaga, ali da sve bude gore, zbog povrede na terenu nije bilo Nikole Jokića!

DENVER NAGETS - ČIKAGO BULS 108:114
/30:30, 22:23, 26:35, 30:26/

Ekipa Majkla Melouna se odlično držala tokom većeg dijela utakmice, ali bez MVP-a NBA lige nije uspjela da se odupre sjajnom timu Čikaga.

Nikola Jokić zbog istegnuća desnog zgloba šake nije mogao da nastupi na ovom meču, pa su iz Denvera pred početak utakmice objavili da Srbin neće biti dio susreta sa Bulsima.

U njegovom odsustvu, Denveru je sve bilo daleko teže. Kada znamo da Jokić ove sezone prosječno bilježi 26.4 poena, 13.6 skokova i 6.4 asistencija, jasno je koliko je nedostajao Nagetsima.

Jokić je meč protiv Čikaga posmatrao u odijelu i sa longetom na ruci:

Uloge lidera tima preuzeli su Eron Gordon i Vil Barton. Gordon je ubacio 28 poena uz devet skokova, Barton je dodao 23 poena, ali na kraju to nije bilo dovoljno.

Briljantni Zak Levin se "naigrao" u odsustvu Jokića, pa je ubacio 36 poena, dok je Demar Derozan izbrojao do 26.

Nakon ujednačenog poluvremena u kojem je uglavnom vodio Denver, u nastavku gosti "ubrzavaju" i stižu do 11. pobjede u sezoni i trećeg mjesta na tabeli Istočne konferencije.

Denver poslije trećeg poraza u nizu ima skor 9-7, a ostaje da vidimo hoće li Jokić biti spreman za gostovanje Finiksu u noći između nedjelje i ponedjeljka.

Denver - Čikago 108:114
Izvor: YouTube/Hooper Highlights

Za to vrijeme, Aleksej Pokuševski je u porazu Oklahome od Milvokija (89:96) zabilježio četiri poena, četiri skoka i dvije asistencije za 12 minuta na parketu.