Turci ovjerili prvo mjesto, biće "pakleno" u posljednjem kolu: Igokea se protiv dva tima bori za "plej-in" FIBA LŠ!

Galatasaraj je večeras na domaćem terenu upisao ubjedljivu pobjedu nad PAOK-om i mirno čeka rasplet takmičenja u grupi.

fiba liga šampiona galatasaraj paok  Izvor: FIBA

Ekipa Galatasaraja trijumfovala je večeras nad PAOK-om rezultatom 87:75 u okviru petog kola grupe E FIBA Lige šampiona i sa učinkom od četiri pobjede i jednog poraza bez rezultatskog imperativa dočekuje posljednje kolo, u kojem će se tri ekipe boriti za dva mjesta u plej-inu!

GALATASARAJ – PAOK 87:75 (28:22, 20:18, 28:18, 11:17)

To su, pored tima iz Soluna, još i timovi Igokee i Nimburka, a računice su jasne.

Ako tim Dragana Bajića, koji je sinoć u Laktašima savladao češki Nimburk, trijumfuje na gostovanju u Solunu, sigurno će biti drugoplasirani i u plej-inu bi ukrstio koplja sa trećeplasiranom ekipom iz grupe F, gdje su Strazbur, Tofaš, Ostende i Kalev.

Ako, sa druge strane, dožive poraz, osluškivaće rezultat iz Češke, gdje Nimburk ne smije da trijumfuje nad Galatasarajem. U tom slučaju, "igosi" bi se oprostili od daljeg takmičenja.

Ekipa iz Istanbula je, inače, već u prvoj četvrtini odvela meč u željenom smjeru. Poslije par minuta egala, Galatasaraj je zagospodario terenom podižući prednost, ne dozvolivši rivalu nijedno vođstvo poslije 10:12 u prvoj četvrtini.

Inače, plej-in (šesnaestina finala) igra se na dvije pobjede. Prva utakmica zakazana je za 4. ili 5. januar, drugi meč je 11. ili 12. januara, dok bi se eventualna majstorica igrala 18. ili 19. januara.

Osmina finala će se igrati po grupnom sistemu, od 25. januara do 23. marta, a prvoplasirana i drugoplasirana ekipa iz svake od četiri grupe izboriće nastup u četvrtfinalu.