Košarkaška liga BiH: Bosna bježi sa dna, Širokom bodovi u hercegovačkom derbiju!

Sarajlije su vezale dva trijumfa, dok je Široki stigao do pobjede nad Zrinjskim.

liga bih košarka 11. kolo bosna radnik široki zrinjski  Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Bosna Rojal bježi sa dna tabele Lige BiH!

Nakon što su Sarajlije, u posljednjem mjesecu prošle godine, uknjižila dva debakla (prvo na domaćem terenu protiv Širokog, a onda i na gostovanju Leotaru), sada su vezali dva trijumfa i ostavili tri tima ispod sebe na tabeli:

BOSNA ROJAL - RADNIK 89:80

U posljednjoj utakmici u 2021. godini, "studenti" su trijumfovali nad Zrinjskim u Mostaru rezultatom 82:87, da bi večeras stigli do pobjede nad Bijeljincima, uz sjajnu partiju Džonatana Dejvisa, koji je uknjižio 24 poena, te po šest asistencija i skokova.

Odlično ga je ispratio Imran Fazlić, kojem je nedostajala jedna uhvaćena lopta do dabl-dabl učinka (16 poena i devet skokova), dok su u taboru Radnika najistaknutiji bili kapiten Dejan Kokoruš sa 24 i Bel Džeremaja Džordan sa 22 poena.

ŠIROKI - ZRINJSKI 99:85

U drugom meču večeri, Široki je u hercegovačkom derbiju stigao do pobjede nad Zrinjskim razlikom od 14 poena.

Bilo je 99:85, a poslije sjajnog prvog dijela, domaćin je sebi "zakomplikovao život" u trećoj dionici.

Poslije +24 nakon dva kvartala i čak 57 postignutih poena za dvadeset minuta (57:33), ekipa sa Pecare je prilično loše odigrala treću dionicu.

Izvor: FENA/Filip Kožul

Postigla je samo 15 minuta, a primila duplo više, pa su "plemići" u posljednjih deset minuta ušli uz jednocifren minus (72:63).

Serijom 9:0 u prva dva i po minuta odlučujućeg perioda Široki je ipak odbio nalet Mostaraca i na kraju došao do osme pobjede u sezoni.

Prednjačio je Luka Božić sa 21 poenom, Mateo Čolak je postigao 17, a Ive Ivanov poen manje. Kod Zrinjskog, odličan je bio Mile Čović sa 24 poena i 16 skokova.

Jedanaesto kolo biće završeno u srijedu od 17 časova, kada se u obnovljenoj velikoj dvorani tuzlanskog "Mejdana" sastaju Sloboda i Borac Banja Luka.