Igokea m:tel u finalu Kupa BIH! Aleksandrovčani prejaki za Slobodu, Ilić i Stivens napunili koš Tuzlaka!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

ABA ligaš opravdao ulogu favorita protiv tuzlanske ekipe.

Kup BIH polufinale Igokea - Sloboda 88-78 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Košarkaši Igokee m:tel prvi su finalisti Kupa BIH pošto su u prvom polufinalnom meču savladali Slobodu rezultatom 88:78.

Iako su Tuzlaci u prvenstvu BIH u seriji od devet pobjeda protiv ABA ligaša iz Aleksandrovca nisu imali šanse, pa su pružali kakav-takav otpor tek nešto više od deset minuta.

Voler je u finišu prve četvrtine postigao trojku za 23:19, a prva dionica završena je rezultatom 23:20.

Iskusni Draško Albijanić svojim šestim poenom na startu druge dionice izjednačio je na 25:25, ali je Igokea postigla ekspresno stigla do vođstva 29:25, a iznervirani trener gostiju Nedim Džemić zaradio je tehničku.

Imala je Igokea priliku da se odlijepi na 32:27, međutim, Talić je izgubio loptu, potom zaradio i tehničku, te tako omogućio Slobodu da priđe na samo poen zaostatka - 32:31.

Ipak, umjesto preokreta Slobode, gledali smo seriju 10:0 Igokee na krilima sjajnog Dešona Stivensa, a nalet igokee prekinuo je tek Durmo poenima za 42:33.

Već tada bilo je jasno da Sloboda nema šanse protiv Igokee, koja je u trećoj dionici furioznom igrom stigla I do +20, bilo je 65:45 na minut i deset do kraja trećeg perioda.

U posljednjoj četvrtini trener Igokee imao je prostora da ubaci I igrače sa manjom minutažom I odmori one najvažnije za finalni meč, a njegova ekipa rutinski je privela meč kraju I upisala pobjedu – 88:78.

Najefikasniji u redovima Igokee bio je Stivens sa 18 poena, ilić je postigao 15 I upisao 13 skokova, a Đorđević je dodao 14.

Kod Slobode Lelić je postigao 16, a Durmo, Delalić i Alikadić su postigli po 14 poena.

U drugom polufinalnom duelu od 20 časova u dvorani Borik sastaju se Borac i Široki.