Širokobriježani "pregazili" Zrinjski i plasirali se u završnicu Kupa BiH

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Širokog očekivano su stigli do pobjede.

Košarkaši Širokog Brijega večeras na gostovanju u Mostaru savladali Zrinjski rezultatom 110:70 u finalu Kupa Herceg-Bosne. Ovom pobjedom Širokobriježani su obezbijedili plasman u završnicu Kupa BiH.

Široki je u utakmicu ušao kao veliki favorit, što je i opravdao već u prvoj četvrtini koju je dobio rezultatom 32:12. Do kraja je ekioa Širokog samo povećavala prednost.

Na poluvrijeme su Širokobriježani otišli sa prednošću rezultatom 36:65. Zrinjski je treću četvrtinu uspio riješiti u svoju korist rezultatom 23:22.

Ipak, u posljednju dionicu igre Široki ulazi sa velikom prednošću koju je na kraju uspio povećati na 40 poena razlike.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Josip Čović sa 17 poena, četiri skoka i asistencijom, dok je kod domaćina Šimun Kovač zabilježio 16 poena i pet skokova.

Široki se u završnici Kupa BiH pridružio ekipi Igokee, a njima će se još pridružiti pobjednik sutrašnjeg duela Slobode i Bosne, te pobjednik Kupa Republike Srpske.