Makedonci "NESTALI" sa parketa Borika! Široki primio SAMO ČETIRI poena u trećoj četvrtini

Široki je zahvaljujući odlično odigranoj trećoj dionici došao do trijumfa nad predstavnikom Sjeverne Makedonije.

široki primio četiri poena u trećoj četvrtini  Izvor: ABA liga 2/Dragana Stjepanović

Košarkaši Širokog ostvarili su petu pobjedu u ABA 2 ligi savladavši skopski TFT rezultatom 81:58 u drugom meču "balona" u banjalučkom Boriku.

"Krivac" za više nego uvjerljiv trijumf tima iz Hercegovine je veoma loša treća četvrtina ekipe iz makedonske prestonice, koja je u tom kvartalu postigla SAMO ČETIRI poena!

ŠIROKI – TFT 81:58

Džermejn Bišop i Strahil Mikolov poentirali su za dva poena u prva tri minuta trećeg kvartala, za vođstvo skopskog tima razlikom od četiri poena (41:45). I to je bilo sve od Makedonaca do početka posljednjeg desetominutnog perioda!

Mrežica Širokobriježana je mirovala u narednih osam minuta, dok je sa druge strane večerašnji formalni domaćin u isto vrijeme kreirao seriju 18:0 i do ulaska u odlučujući kvartal, u kojem je samo uvećao prednost, stekao plus od 14 poena (59:45)!

Emanuel Litl je predvodio Široki do pobjede sa 22 poena i 14 skokova, a odličnu podršku imao je u Daišonu Najtu, koji se zaustavio na 19 poena.

Posljednji meč na banjalučkom ABA 2 turniru Široki će odigrati u nedjelju od 18.00 časova protiv Šenčura, a biće to ujedno i posljednji okršaj na parketu Borika kada je riječ o ovom turniru.