Real izašao iz krize pred mečeve s Partizanom: Kraj crne serije i povratak ključng igrača - idu svim silama na Žoca!

Real Madrid je ostavio crnu seriju iza sebe i sada su spremni za mečeve sa Partizanom.

Real Madrid pred mečeve s Partizanom pobijedio Huventud Izvor: MN PRESS

Dok je Partizan držao konferenciju za medije pred mečeve četvrfinala Evrolige sa Real Madridom, "kraljevski klub" je igrao utakmicu. U madridskom derbiju savladali su Huventud 86:76 na gostovanju. Ovo je bila prva pobjeda tima Ćusa Matea na gostovanju poslije tri uzastopna poraza.

Real je ponovo u svojim redovima imao Gabrijela Deka koji je bio odsutan na prethodne dvije utakmice. Ipak sada je igrao 20 minuta, imao je 13 poena i jasno je da je spreman za duele sa Partizanom. Najefikasniji kod Reala bio je Mario Hezonja sa 20 poena, a Džanan Musa je imao 16.

Nije uspio Huventud da nadoknadi minus od 12 poena iz prve četvrtine, a još jedan dobar meč imao je doskorašnjice centar crno-bijelih Vladimir Brodzijanski. Slovak koji se proslavio zakucavanjem prije nekoliko dana sada je ubacio 11 poena i uz to je imao 2 skoka. Jedini bolji od njega u domaćem timu bio je bek iz Dominikane Andres Feliz sa 13 poena, 5 asistencija i 4 skoka.

Prvi meč četvrtfinalne serije Evrolige Real Madrid i Partizan igraju u Španiji u utorak od 20:45. Zatim slijedi duel u četvrtak na istom mjestu i u istom terminu. a onda se od 2. maja serija seli u Beograd.