Grčka Srbija Akropolis kup prenos uživo livestream

Srbija dobila Grčku usred Atine: Milutinov dominirao, Bogdan i Gudura pokazali klasu!

Srbija je savladala Grčku!

Grčka Srbija Akropolis kup prenos uživo livestream Izvor: MN Press/Lato Klodian/Eurokinissi

Srbija je savladala Grčku 71:64 u prvom meču "Akropolis kupa" i u prvoj utakmici na kojoj smo mogli da gledamo srpske pulene na pripremama za Mundobasket!

Nije dobro počeo ovaj meč srpski tim i nakon dvije trojke Dinosa Mitoglua preko Filipa Petruševa poveli su domaćini 11:7. Ipak tada "orlovi" zaigrao bolje i preko prvog Milutinova, a onda Gudurića i Avramovića uspio da preokrene 14:11 i ode na prvi odmor sa prednošću.

Brzo se srpski tim odlijepio na startu drugog dijela igre, otišli su na "plus osam" 28:20, da bi serijom grešaka Srbije Grčka uspjela da se vrati i Pešić je morao da zatraži tajmaut. Uslijedili su prazni minuti u igri oba tima, a ipak se na kraju na poluvrijeme otišlo prednošću Srbije 39:34.

Na početku drugog poluvremena se poenima u tranziciji poslije poena Bogdanovića srpski tim odlijepio na dvocifrenih 47:35, a onda se uključio Dušan Ristić i sa 11 poena u trećoj četvrtini održao prednost našeg tima 57:49 do kraja trećeg dijela igre.

20:47

POBEDA SRBIJE!

U prvom meču na Akropilis kupu pobedila je Srbija Grčku na njihovom terenu!

SRBIJA - GRČKA 71:64

20:42

Bogdanović promašuje sve, a Rokavopulos 20. poenom postavlja 64:61. Petrušev je skinuo skok i dao dvojku za 66:61. Daje trojku Marko Gudurić za 69:62 i na dva minuta do kraja tajmaut Dimitrisa Itudisa.

Izvor: MN Press/Lato Klodian/Eurokinissi

20:33

35. minut: E, ovo je Srbija! 64:59

Promašaj Petruševa za tri, a onda Bogdanović pogađa trojku za 62:59. Gudurić u tranziciji baca loptu Milutinovu i on poentira za 64:59. Tajmaut Itudis!

20:29

33. minut: NEREŠENO! 59:59

Rokavopulos se prikrao Dobriću i poentirao uz faul za 59:56. Istekao nam je napad zbog greške Petruševa i Nedovića, ali srećom je Bohoridis promašio trojku.

Promašuje i Bogdanović, a onda trojka Rokavopulosa za izjednačenje - 59:59.

20:25

POSLEDNJIH 10 MINUTA! Stisli su Grci - 59:53

Probija Bohoridis Nedovića za 57:51, a onda u kontri Papapetru zakucava za 57:53. Jović promašuj trojku, a onda Gudurić poentira iz koraka - 59:53.

20:21

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Vodi Srbija 57:49

Poentira posle tajmauta Rokavopulos, a iz doskoka Aleksa Avramović daje poene za 57:47. Ristić promašuje trojku, a Papapetru poentira na drugi obruč - 57:49. Jović je požurio sa šutem i završava se ovim rezultatom treći deo igre.

20:15

28. minut: Ristić vrlo aktivan! 54:43

Dušan Ristić daje trojku i traži minut odmora Itudis pri rezultatu 50:37. Dobrić poentira u prodoru za 52:37, a Papajanis daje trojku - 52:40!  Bogdanović spušta loptu Ristiću i onda daje 11 poen, sve u drugom poluvremenu! Papajanis ubacuje nove poene za 54:43.

20:07

25. minut: Dvocifrena prednost - 47:37

Blokiran Petrušev i sa penala sada poentira za 45:37, a onda je Bogdanović poentirao u kontri - 47:35. Vanja Marinković neprecizan za tri,

20:03

DRUGO POLUVREME: Bogdanović! 44:37

Posle minut i po bez poena Gudurić poentira za 41:35, a Papapetru poentira sa distance za 41:37. Bogdanović daje trojku za 44:37!

19:53

Šta smo gledali?

Srbija je na startu gubila, a onda preokrenula i držala prednost 15-ak minuta drugog poluvremena. Bogdan Bogdnaović je kao kapiten bio vrlo uključen u igru i raspoložen, a Nikola Milutinov je svakako prva violina ovog tima na prvom meču. Aleksa Radanov i Boriša Simanić jedini nisu ulazili u igru,

Ono što je bio problem za naš tim je svakako skok u odbrani. Grci su dosta lopti uzeli jer naši igrači nisu dobro gradili svoj koš i to je nešto što mora da se popravi.

Takođe je bilo dosta izgubljenih lopti i pogotovo su Nemanja Nedović i Marko Gudurić znali da pogreše.

19:43

POLUVREME! Vodi Srbija 39:34

Faul u napadu Bogdanovića, a onda je Papajanis faulom zaustavio Milutinova i poentirao za 34:29. Papajanis se nažalost žali na povredu.

Poentira Grčka za 34:31, a posle faula Gudurića prišli su Grci na 34:32. Loncis izjednaćava na 34:34, a Gudurić trojkom daje prednost Srbiji - 37:34. Na kraju poeni Petruševa za 39:34!

19:36

18. minut: Uh, taj Rokavopulos! 32:29

Rokavopulos je uhvatio loptu između četvorice, a onda poentira za 32:27. U narednom napadu ponovo on poentira ispod koša i na 32:29 idemo na minut odmora!

19:32

17. minut. Promašaji, promašaji... 32:25

Nedović promašuje ceo obruč, a Adetokumbo zicer! Ne pogađa trojku ni Bogdanović, ali Adetokumbo opet greši. Novi promašaj Bogdanovića. Milutinov konačno prekida ovu lošu seriju . 30.25.

Bogdanović rešava u kontri i Itudis sada traži minut odmora.

19:26

14. minut: BUUUM! 28:25 za nas!

Dobrić sa penala poentira za 22:15, a Milutinov ispravlja Nedovićev promašaj za 24:15. Adetokumbo vraća Grčku na 24:18, a onda je Milutinov fauliran ispod koša. Pogađa sa penala i sada je 26:18.

Nedović je ispao u odbrani i Adetokumbo je poentirao za 26:20, a onda sjajno zakucava na ali-upu Nikola Milutinov! 28:20, a onda i trojka Grka. Moraitis krade loptu Nedoviću i Pešić traži minut odmora.

19:20

DRUGA ČETVRTINA: Odlepili smo se! Vodi Srbija 20:15

Počinjemo poenima Tanasisa Adetokumba, Nedović gubi loptu, a onda je Ristić fauliran ispod koša. Poentira za 18:15, a onda je poentirao Avramović za 20:15.

19:17

A tu je i Žoc!

Željko Obradović je došao na ovaj meč, pogledajte gde i sa kim sedi!

Izvor: BNsportsGr

19:14

KRAJ PRVE ČETVRINE! Srbija vodi 16:13

Hacidakis pogađa sa penala, a onda Jović i Ristić promašuju ispod koša. Sjajna rampa Jovića, a Dobrić u tranziciji ne daje trojku. Ponovo sa penala Grci prilaze i sada je 14:13, a Ristić koristi sjajan pas Avramovića za 16:13.

Jović sjajno igra sa Adetokumbom, ali Avramović ne postiže poene. Vodimo, a gubili smo sa pet razlike!

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

19:09

8. minut: Vodimo! 14:11

Nikola Milutinov pogađa sa distance za 11:9, a onda brani Papajanisa ispod svog koša. Gudurić je izjednačio na 11:11, a Vokap promašuje. Ređa promašaje i Srbija, pa nema ništa od izjednačenja.

Papajanis je napravio faul u napadu, ali Bogdanović ne pogađa iz naskoka. Aleksa Avramović daje trojku - 14:11!

19:05

6. minut: Nije dobro! 11:7

Dinos Mitoglu nastavlja da ubacuje trojke - 9:4. Kod nas Petrušev promašuje trojku, a Bogdanovića blokira Papajanis. Kapiten se u kontri dže na šut i sada je 9:7. Posle novih poena Grčke rezultat je 11:7 i idemo na tajmaut.

19:02

3. minut: Gubimo lopte... 6:4

Gudurić je fauliran i preokrenuo je na 4:3, a onda smo videli promađaje sa obe strane. Mitoglu je dao trojku za 6:4, a onda je Petrušev izgubio loptu. a onda je i Milutinov ispustio.

18:58

Počelo je! Kapiten za start! 3:2

Sjajan prodor i prvi poeni za Bogdanovića - 2:0. Rokavopulos je fauliran na šutu i sa linije penala je izjednačio, a onda i doneo prednost - 3:2.

18:55

Evo petorke!

Milutinov, Petrušev, Bogdanović, Gudurić i Marinković počinju meč za Srbiju! Najverovatnije ćemo gledati Gudurića na pleju.

18:53

Nema prvog pleja!

Prva informacija sa meča je ta da Stefan Jović neće igrati na ovom meču! Bez svoje prve opcije na poziciji pleja igraće naš tim!

18:45

Počelo je!

I to tužno. Minutom ćutanja za ubijenog navijača AEK-a. Svetislav Pešić je izveo tim na teren, a onda su svi pogledali u pod. Cela hala je zanemela na minut zbog ubistva Mihalisa, 29-godišnjeg navijača atinskog AEK-a.

18:26

Tu je Pokuševski!

Stigao je i Aleksej Pokuševski! Nažalost neće moći da pomogne svojim drugovima iz reprezentacije jer je povređen, ali će posmatrati meč iz prvih redova.

18:05

Tu smo!

Igrači su na terenu, još malo!

17:45

Meč kreće minutom ćutanja!

Posle tragičnih događaja u Atini i smrti navijača AEK-a u sukobima huligana atinskog kluba i Dinama iz Zagreba odlučeno je da meč Srbije i Grčke počne minutom ćutanja.

17:20

Dobrodošli u MONDO live!

Konačno možemo da gledamo Srbiju! Naši košarkaši zaigraće na "Akropolis kupu" u Grčkoj i to će biti prve utakmice koje ćemo moći da gledamo!

Do sada je naša selekcija odigrala dve utakmice iza zatvorenih vrata i na njima je pobedila prvo Bosnu i Hercegovinu, a zatim i Poljsku.