Dončić izgubio živce - PSOVAO NA SRPSKOM! Luka se svađao sa sudijama, pa je onda pobjegao od novinara!

Luka Dončić isključen je na meču protiv Kanade.

Luka Dončić isključen je na meču protiv Kanade Izvor: RTS / Printscreen

Luka Dončić isključen je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva. Najbolji igrač Slovenije dobio je dvije tehničke greške na utakmici protiv Kanade. Prvu je zaradio još u prvom poluvremenu zbog protesta i konstantnog razgovora sa sudijama, a drugu na oko šest minuta prije kraja kada se žalio zbog nedosuđenog faula.

U tom momentu Kanađani su imali "+15" (92:77), Luka je uzeo loptu i krenuo u napad, promašio je i završio na parketu. Pogledao je ka jednom od sudija i tražio faul. Arbitar mu je pokazao drugu tehničku što je značilo da je za njega meč gotov i da se preseli u svlačionicu. Nije to dobro podnio, počeo je da psuje na srpskom jeziku.

Kada je odlazio sa parketa ironično im je aplaudirao i nastavio je da psuje. Neposredno prije toga isključen je i Kanađanin Dilon Bruks koji je takođe dobio dvije tehničke. Kanađani su na kraju upisali pobjedu što je značilo da idu u polufinale i tamo će igrati sa Srbijom. Takođe, ovo znači i da su "orlovi" prošli direktno na Olimpjiske igre u Parizu. Pogledajte kako je to izgledalo: