Džikić uspješniji u okršaju srpskih trenera! Izraelski tim savladao Turk Telekom

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Hapoel Jerusalim savladao je Turk Telekom rezultatom 87:79

Turk Telekom Hapoel turnir  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Rođendanski turnir Igokee m:tel, počeo je u srijedu okršajem Igokee i CSKA u kojem je slavio moskovski klub rezultatom 82:66, a danas je nastavljen duelom prošlosezonskih finalista FIBA Lige šampiona i Evrokupa.

Hapoel Jerusalim savladao je Turk Telekom rezultatom 87:79, u duelu Grupe B u kojoj igra još Partizan.

Meč je počeo vođstvom Hapoela 5:1, nakon čega je Turk Telekom, izjednačio na 7:7.

Prvu osjetnije prednost imao je Hapoel nakon dvije odlične kontre i zakucavanja Henkinsa bilo je 16:9 i Nenad Čanak je bio primoran da zove tajm aut. Novu izgubljenu loptu turske ekipe kaznio je Smit sa „dva plus jedan“ i Izraelci su stigli do dvocifrene prednosti.

Poenima Rendolfa Hapoel je završio prvu četvrtinu sa 30:17, a početkom druge dionice Lemar donosi i „plus 15“ – 34:22.

Uslijedila je nova serija Hapoela 6:0, ali je odgovorila i ekipa Nenada Čanka nakon njegovog tajm-auta i Turk Telekom je nevjerovatnom serijom 16:0 smanjilo na 40:38 na 2:20 do kraja druge četvrtine.

Ipak, uspjela je izraelska ekipa da uspostavi kontrolu do kraja prvog poluvremena i da na odmor ode sa prednošću 49:41.

Trojkom Lemara, Hapoel je ponovo bio na plus deset, nakon tri minute igre u drugom poluvremenu.

Treća četvrtina pripala je Turk Telekomu, koji ipak nije uspio da vrati potpuni egal, iako je u jednom trenutku imao napad i priliku da smanji bar na „minus tri“. Kao i u prvoj dionici na odmor se otišlo poslije poena Rendolfa, a na semaforu je stajalo 68:62.

Nije uspio Trurk Telekom da zaustavi novi nalet Izraelaca u posljednjoj četvrtini, Čanak je morao da reaguje nakon novog dvocifrenog zaostatka, a Palmer pet minuta prije kraja trojkom da vrati na „samo“ devet razlike 79-70.

„Vukao“ je Palmer Džunior svoju ekipu i njegovim poenima Turk Telekom je smanjio na 85:79 pred posljednji minut, ali bio je to praktično posljednji pokušaj turske ekipe, jer je Volas promašio naredni napad za minus četiri, a Lemar postavio konačnih 87:79

Lemar je bio najefikasniji pobjedničke ekipe sa 23 poena, a dva više na drugoj strani postigao je Palmer Džunior.

HAPOEL: Karington, Džonson, Ndur, Lemar, Rendolf, Amsalem, Blejzer, Čakašvili, Henkins, Smit, Zosman, Kornelijus. Trener: Aleksandar Džikić

TURK TELEKOM: Mekdafi, Sajbir, Palmer Dž, Adams, Volas, Dogan, Akjel, Ulubaj, Sav, Enoh, Ulusoj. Trener: Nenad Čanak