Dodik i "Veterani Igokee" nemoćni protiv Antića, Veličkovića, Simonovića...

Autor Haris Krhalić

Prijatelji Igokee m:tel trijumfovali su nad veteranima "igosa" u revijalnoj utakmici u Banjaluci.

igokea turnir veterani prijatelji  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Internacionalni košarkaški turnir povodom 50 godina postojanja KK Igokea ušao je u samu završnicu.

Pretposljednjeg dana biće odigran meč između Partizana i Turk Telekoma, a kao uvertira za ovaj susret odigran je revijalni meč između veterana Igokee i ekipe "Prijatelji veterani".

Na parketu u Banjaluci su se danas našla mnoga poznata imena iz svijeta košarke, ali i predsjednik Republike Srpske, Milorad Dodik.

Veterani Igokee m:tel na parket su istrčali predvođeni kapitenom Dodikom, a u ekipi su još, između ostalih, Miloš Komatina, Darko Čubrilović, Milan Dozet, Siniša Kovačević...

Sa druge strane, tim veterana-prijatelja kluba okupio je asove poput Pere Antića, Marka Simonovića, Novice Veličkovića, Mileta Ilića, Igora Rakočevića, Saše Pavlovića...

Što se tiče samog rezultata ovog meča slavila je ekipa "Prijatelja" rezultatom 68:82.

Igralo se u formatu četiri puta po osam minuta, a nakon prve četvrtine bilo je +2 (12:10) za "Prijatelje".

Krajem prve četvrtine Dodik ne koristi dva slobodna bacanja, nakon čega samoinicijativno izlazi iz igre, sve do početka treće četvrtine.

Prednost je do poluvremena porasla na +17 (40:23) da bi nakon kraja treće dionice rezultat glasio 67:47.

Na kraju je bilo +12.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!