Fakundo Kampaco razbio NBA tim: Dončić stigao u Madrid i dobio šamar od prvaka Evrope

Kakav smo meč gledali u Madridu! Na kraju je Luka Dončić sa Dalasom otišao pognute glave iz Evrope jer ih je Fakundo Kampaco na čelu Reala jednostavno ugasio!

Dalas Real Madrid prijateljski meč Izvor: Profimedia

Kakva drama, kakav meč! Došao je Luka Dončić ponovo u Madrid, na jedino mjesto gdje bi se vratio iz Amerike da igra košarku, a tu je doživio poraz. Osvajač Evrolige je pokazao klasu i savladao je Dalas Maverikse 127:120, A sve je riješio Fakundo Kampaco!

Dao je 14 poena u poslednjoj četvrtini, a postigao je posljednjih devet na meču i uz Vensana Poajea i Serhija Ljulja donio je pobjedu prvaku Evrope.

Na kraju je najefikasniji u pobjedničkom timu bio upravo Argentinac sa 20 poena, 8 asistencija i 6 skokova, dok je Serhio Ljulj koji je vukao tim na početku utakmice ubacio 19 poena. Geršon Jabusele je imao 18 uz 9 skokova, a Vensan Poaje je došao do dabl-dabla sa 15 poena i 10 skokova. Džanan Musa postigao je osam poena i upisao pet asistencija.

Kod Dalasa Tim Hardavej je imao 21 poen, a Set Kari, Dante Egzum i Dvajt Pauel po 13. Luka Dončić je ostao bez učinka, ali se od ranije znalo da neće dugo igrati i samo pet minuta je proveo na terenu.