Partizan Budućnost uživo prenos livestream ABA liga

Partizan gazio, pa se kockao! Budućnost na kraju pala u Areni, finale je na vidiku!

Košarkaši Partizana su na kraju uspjeli da pobijede Budućnost u prvom meču polufinala ABA lige!

Partizan Budućnost uživo prenos livestream ABA liga Izvor: MONDO

Košarkaši Partizana su uspjeli! Iako je u nekim dijelovima meča djelovalo da mogu da dobiju Budućnost i sa velikom razlikom, na kraju su u finišu dozvolili sebi da im se rival približi na dva posjeda razlike. Ipak, pobjedom 78:67 poveli su 1:0 u polufinalnoj seriji.

Kevin Panter kao kapiten nije imao svoje veče, ali su njegova tri slobodna bacanja na kraju riješila pitanje pobjednika. Ipak, najbolji u redovima pobjednika bili su Zek Ledej sa 15 i Frenk Kaminski sa 13 poena.

Partizan je krenuo vrlo snažno i odmah preko odličnog Frenka Kaminskog razbio odbranu rivala za početnih 7:2. Ipak uspio je gost da se vrati u jednom momentu na 11:8, ali je tim Željka Obradovića do odlaska na odmor imao dvocifrenu prednost - 27:16. Drugi dio igre je krenuo sa greškama sa obje strane, ali u takvoj igri domaćin je samo povećavao prednost. Na kraju su još jednom primili koš uz zvuk sirene i na odmor otišli sa 12 poena prednosti - 41:29.

Djelovalo je da Partizan ide ka ubjedljivoj i lakoj pobjedi u jednom momentu drugog poluvremena kada su poveli sa 52:37, ali je onda poslije velikog broja grešaka uspjela ekipa Budućnosti da stigne na jednocifren minus. Ipak trojkom Džejmsa Nanelija u posljednjim momentima četvrtine bilo je 59:47. Bilo je mnogo drame i u posljednjem dijelu meča kada je posle trojke Jogija Ferela i čak dva tajma-uta Željka Obradovića uspio tim Budućnosti da priđe na 69:65. Ipak, kada je u posljednjem minutu Panter prvo promašio trojku, a onda je fauliran na šutu za tri poena i pogodio je sva tri slobodna bacanja bilo je jasno da je meč ipak gotov.

20:36

POBEDA PARTIZANA!

Panter je promašio, ali je Kaminski uhvatio loptu i na kraju je Panter fauliran! Pogodio je sva tri puta i rešio ovaj meč - 72:65. Na kraju pobeda Partizana!

PARTIZAN - BUDUĆNOST 78:67

20:30

JOŠ MINUT! Au šta radi Partizan! 69:65

Greška u koracima Zeka Ledeja, a Jogi Ferel daje trojku! Na minut do kraja je 69:65! Novi tajmaut za Obradovića!

20:27

TAJMAUT ŽELJKO! 69:62, topi se prednost

Izlazi lopta iz koša Mekinli Rajtu, ali onda Makundu zakucava u kontri za 69:62. Tajmaut zove Željko Obradović!

20:24

TAJMAUT BUDUĆNOST! Jiš tri minuta - 69:57

Kamenjaš se sjajno zagradio i zakucao - 67:57, a Smailagić hvata loptu posle promašaja. Ipak istekao je napad Partizanu, ali je Makundu promašio trojku. Avramović je na ziceru pogodio - 69:57.

20:20

35. minut: Ledej za miran san - 67:55

Posle tehničke za Jogija Ferela rezultat je 64:51, a onda Mekinli Rajt pogađa u prodoru - 64:53. Mekinli Rajt je promašio, ali je Jogi Ferel to popravio za 64:55.

Trojku daje Zek Ledej - 67:55.

20:14

POSLEDNIH 10 MINUTA! Partizan voi 62:51

Prvi minut je potrajao nekoliko minuta i potrošili smo ga u gledanju snimka. Posle trojke za Partizan uzvratila je Budućnost, a kada je Makundu zakucao rezultat je bio 62:51. Kaminskom je lopta izašla iz koša, ali je Popović bacio loptu u ruke rivalu.

20:03

KRAJ TREĆE ČETVRINE! Naneli za 59:47

Budućnost je uspela da odbrani prvi napad, ali je Brendon Pol napravio faul u napadu. Marvin Džons krade loptu, a Brendon Pol je pogodio jedno slobodno bacanje. U poslednjem napadu četvrtine Naneli je dao trojku - 59:47.

19:59

TAJMAUT! Željko je besan!

Posle ukradene lopte i lakih poena za Budućnost sad aje 56:46 i zove minut odmora Željko Obradović. Malo je reći da je ljut...

19:57

28. minut: Ponovo Partizan kontroliše - 56:42

Raste prednost Partizana opet na 56:40, a Kaboklo ne uspeva da iskontroliše svoj šut. Slavković je smanjio na 56:42, a posle promašaja Smita Makundu je napravio faul u napadu.

Trifunovižu je izašla jedna lopta iz koša, a drugi šut je promašio. Ipak i Ferel je promašio otvoren šut.

19:51

26. minut: Kaminski opet u glavnoj ulozi! 52:39

Kamiinski šutira i svira se silazna, a nakon njegovih poena dolazi i TV tajmaut.

19:47

24. minut: Vraća se Budućnost? 50:37

Andrija Slavković pogađa jedno bacanje, a Džejlin Smit je pogodio za 48:32. Kevin Panter se upisao u listu strelaca na 50:32. Kamenjaš dodaje još poena sa penala za 50:34.

19:40

DRUGO POLUVRME: Raste prednost! 46:41

Marvin Džons je pogodio iz nemoguće pozicije, ali nije šutnuo na vreme, a posle trojke Alena Smailagića je 46:41.

19:31

LISTA STRELACA

PARTIZAN: Smit 3, Ledej 9 (3sk), Avramović 7 (4sk, 3as), Panter (3as), Smailagić 5, Naneli 4 (3as), Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski 11, Kaboklo 2

BUDUĆNOST: Ilić, Magi 3, Frimen, Slavković 2, Makundu 6 (3sk), Ferel 5 (3ukr), Džons, Tanasković 2, Rajt 2, Popović 3, Pol Kamenjaš 6 (4sk)

19:20

POLUVREME! Partizan vodi 41:29

Džejms Naneli završava na obruču, a nakon toga Marvin Džons gubi loptu. Smailagić je dugom dvojkom povećao na 39:27, Na kraju nja odmor idemo rezultatom 41:29 nakon zakucavanja Kabokla i poena Mekinlija Rajta uz zvuk sirene.

19:16

18. minut: Faulovi na obe strane - 35:27

Džejlin Smit je uspeo da pogodi spoljni deo table, a onda je Flečer Magi pogodio trojku i naterao Željka Obradovića da zove tajmaut. Posle poena uz faul Smailagića rezultat je 35:25, a Makundu sa penala smanjuje na 35:27.

19:05

15. minut: Greške, greške, greške... 29:20

Ledej je dva puta bio neprecizan, a nakon velike borbe Ferel promašuje. Ipak Partizan to ne koristi, ali srećom po njih Budućnost ne može da pogodi ništa. Avramović je pogodio u kontri za 29:20.

18:59

DRUGA ČETVRTINA: Traljavo... 27:18

Sporo je krenuo ovaj deo igre, prve poene posle viđše od minuta postigao je Makundu zakucavanjem - 27:18. Panter he izgubio loptu, ali je onda to uradila i Budućnost.

18:54

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Vodi Partizan 27:16

Zek Ledej je dao trojku i naterao Andreja Žakelja da 49 sekundi pre kraja prve četvrtine zatraži tajmaut, a sudije sviraju silaznu putanju na polaganju Kamenjaša - 22:16. Na odmor idemo rezultatom 27:16 posle trojke i bacanja Alekse Avramovića.

18:49

9. minut: Partizan se odlepio - 19:14

Jogi Ferel je pogodio sa zvukom sirene za 11:10, a Tanasković je zakucao za prvo vođstvo Budućnosti 12:11. Posle nekoliko loših napada sa obe strane pogađa trojku Zek Ledej za 14:12, a Kenan Kamenjaš izjednačava ispod koša.

Kaminski je nastavio da teroriše rivala ispod koša za 16:14, a posle blokade Zeka Ledeja Kaminski povećava prednost.

18:41

6. minut: Jedan čovek nosi crno-bele!

Petar Popović poentira pod faulom, a onda Frenk Kaminski uzvraća - 11:8, a nakon još jedne lične igrača Budućnosti ide se na TV tajmaut.

18:37

3. minut: Frenk Kaminski u formi! 9:5

Frenk Kaminski posle lepe finte ide na zakucavanje za 7:2. Korake je napravio Kaminski, a Jogi Ferel je trojkom smanjio na 7:5. Kaminski je nastavio da poentira.

18:33

KRENULO JE! Naneli za 5:2

Otvara trojkom Zek Ledej ovaj meč, ali odmah uzvraća Budućnost - 3:2. Posle promašaja Ledeja uspeva on da odbrani Tanaskovića. Naneli ipak poentira za 5:2.

18:31

Navijači kliču Duljaju!

Doskorašnji trener fudbalera Partizana Igor Duljaj pojavio se na meču i dobio je ovacije navijača!

18:21

Šta kaže tradicija?

U ABA ligi Partizan je na svom terenu 17 puta pobedio Budućnost, a poražen je četiri puta.U "Morači" je skor izjednače - 10:10.

18:14

Partizan je jednu bitku već dobio!

Partizan i Budućnost su se pred kraj regularnog dela ABA lige borili za drugo mesto na tabeli, zapravo za prednost domaćeg terena u ovoj seriji. Tada je tim Partizana bio bolji 89:83 u Morači.

18:07

Igrači su već na terenu!

18:00

Kreće polufinale ABA!

Prvi meč igraju Partizan i Budućnost u Beogradskoj Areni. Tribine će biti pune, a meč počinje u 18:30.