Jedan od najtrofejnijih košarkaških klubova Bosne i Hercegovine, ekipa Širokog više nema primat ni na lokalnom nivou.

Liga 6: Zrinjski - Široki, drugo kolo  Izvor: Samir Cacan/MONDO
...
Izvor: Samir Cacan/MONDO

Igokea je timu sa "Pecare" preotela trofeje u državi, a u nedjelje uveče, mostarski Zrinjski je u hercegovačkom derbiju u okviru drugog kola Lige 6 pokazao da je u ovom trenutku bolji od Širokog.

Šamarčina Bosne Igokei!

Nakon poraza u Kaknja na startu Lige za šampiona, mostarski tim je zabilježio prvu pobjedu rezultatom 89:73 (23:15, 22:17, 21:22, 23:19)

„Plemići“ su već od samog početka nametnuli svoj ritam i lagano dizali prednost, pa je poslije prvih 10 minuta iznosila „plus osam“, a do odlaska na odmor „plus 13“ poena - 45:32.

U trećoj četvrtini, Zrinjski je bio u egalu sa izabranicima Damira Vujanovića, pa je razlika pred odlučujući kvartal ostala praktično nepromijenjena - „minus 12“.

I u posljednjoj četvrtini, "plemići" su apsolutno dominirali na parketu i stigli do ubjedljivog trijumfa - 89:73

Ivan Miličević i Marej Ture Ahmed su briljirali kod domaćina sa 21 odnosno 19 postignutih pogodaka, a dvocifreni učinak ostvarili su i Torion Bramit (17), Marko Ramljak (11) i Aleksandar Sokolović (10).

Kod gostiju sa „Pecare“ prvo ime susreta bio Ti Džej Kromer sa 18 koševa, a solidnu partiju pružio je Elajdža Mejkon sa 11 poena.

Širokobriježanima je ovo bio drugi poraz s obzirom da su Hercegovci deklasirani od Igokee u prvom kolu.