Cedevita trojkama "uništila" Igokeu

Dobro su se Aleksandrovčani držali tri četvrtine, ali su na gostovanju u Zagrebu na kraju upisali ubjedljiv poraz. Cedevita je slavila 100:80, uz 14 ubačenih trojki iz 28 pokušaja, te 37 poena u odlučujućem kvartalu.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Žarko Milaković neće po dobrom pamtiti debi na klupi Igokee u ABA ligi, jer je njegov tim doživio ubjedljiv poraz na gostovanju Cedeviti.

Iako je izgledalo da će Aleksandrovčani, koji su se dobro držali tri četvrtine, moći do pozitivnog rezultata, na kraju su doživjeli debakl, prije svega zbog velikog broja izgubljenih lopti, ali i sjajnom šutu domaćih van linije 6,75.

Zagrepčani su postigli čak 14 trojki iz 28 pokušaja, u posljednjih 10 minuta postigli čak 37 poena, te je poraz "igosa" bio neminovan, iako je na semaforu uoči odlučujućeg kvartala pisalo 63:61.

CEDEVITA - IGOKEA 100:80 (24:19, 19:17, 20:25, 37:19)

Dobrih 30 minuta držali su Aleksandrovčani priključak za Cedevitom, koja je vodila tokom cijelog susreta. Ipak, ta prednost je većinom iznosila oko pet poena, te je davala nadu gostima da mogu učiniti nešto više.

Ipak, posljednjih 10 minuta donijelo je potpuni raspad u igri Igokee, čija odbrana je popucala po svim šavovima, pa su sijevale trojke sa svih strana.

Cedevitu je do treće pobjede predvodio sjajni Eldžin Kuk, koji je postigao 26 poena. Sjanu podršku imao je od Džastina Kobsa, koji je ubacio 20 poena, a u prvom poluvremenu imao je čak 17 poena, uz svega jedan promašaj iz igre.

Sava Lešić u poraženom timu bio je najefikasniji sa 17 poena, Filip Adamović ubacio je 15, uz sedam asistencija, dok je Tomislav Zubčić bio daleko od svog ovosezonskog prosjeka. Meč je završio sa "samo" 13 poena, dok je dvocifren učinak imao i Latavijus Vilijams, koji je dodao 10.

Igokea je nakon sedam odigranih kola na skromnom učinku od dvije pobjede, a u narednom kolu očekuje je domaći meč sa Olimpijom.

CEDEVITA: Pulen 6, Kobs 20 (5 as), Perković 3, Katić 10, Bajo, Benite 5, Žganec 2 (6 sk), Stipanović 8, Bošnjak 3, Kuk 26, Ramljak 3, Bel 14.

IGOKEA: Talić, Lešić 17 (7 sk), Adamović 15 (7 as), Janković 2, Zubčić 13, Milošević 6, Radivojević 2 (4 as), Vilijams 10 (5 sk), Ilić 6, Rikić, Lorbek 6, Gevin 3.

TOK UTAKMICE:

- ČETVRTA ČETVRTINA (37:19) -

40 - Evo i "stotke", ko drugi nego Kuk. Na kraju, 100:80.

40 - Šansu u finišu meča dobijaju košarkaši sa manjom minutažom. I Perković je pogodio trojku, Cedevita sve bliža 100. poenu, 97:76.

39 - Kuk nastavlja da rešeta, još jedna trojka, 23. poen, za maksimalnih "plus 22", 94:72.

39 - Posljednja dva minuta meča, ali čini se da je pitanje pobjednika riješeno.

38 - Odbrana Igokee više ne postoji. Zagrepčani se šetaju kroz protivnički reket i već imaju 21 poen prednosti.

38 - Kao da gosti više nemaju snage. Bel pogađa novu trojku, za "plus 19" - 89:70.

36 - Nova izgubljena lopta za Aleksandrovčane, koji su u teškoj situaciji pred manje od pet minuta do kraja. Kuk pogađa još jednu trojku, 84:70.

35 - Pulen siguran, realizovao je oba slobodna bacanja. Rezultat je 79:68.

34 - Katić ubacuje novu trojku, 12 poena prednosti za hrvatski tim. Identično uzvraća Lešić.

33 - Ne ide šut Igokeu, domaći prvi put stižu do dvocifrene prednosti, 74:63. Bel je pogodio.

32 - Samo dva poena "igosa" za dva minuta. S druge strane Cedevita ih već ima devet, 72:63. Milaković traži tajm-aut.

31 - Cedevita odlučujući kvartal otvara trojkom Katića, 66:61. Ubrzo gosti gube novu loptu, a Kuk to koristi, za svoj 13. poen. Raste prednost domaćih.

- TREĆA ČETVRTINA (20:25) -

30 - Adamović! Treća trojka pet sekundi prije kraja, za samo dva poena zaostatka poslije treće četvrtine, 63:61.

30 - Krenuo je Gevin ka košu Cedevite, ali sjajnom blokadom zaustavio ga je Bel.

30 - Uspjeli su Zagrepčani da odbiju napade rivala, ali Pulen postiže nove poene za 63:56. Uzvraća Lešić.

29 - Približila se Igokea nakon dugo vremena, ali Kuk pogađa novu trojku. Sada je 61:56.

29 - Lešić će imati priliku sa slobodnih bacanja da zaostatak Aleksandrovčana svede na samo koš. I uspijeva - samo dva poena prednosti za domaćina.

28 - Proradio je i Bel, pogađa trojku iz ugla. U narednom napadu ponovo je siguran Zubčić, koji je više poena postigao u trećoj, nego u prve dvije kombinovano. Na njegove poene nadovezao se trojkom i Lorbek, 58.54, zaostatak igokee samo četiri poena.

27 - Brza kontra Cedevite, Kuk neumoljivo zakucava. Uzvraća na drugoj strani Adamović i postiže svoj deseti poen.

26 - Veliki broj izgubljenih lopti i dalje "krasi" meč u Zagrebu.

25 - Zubčić pogađa u seriji, ali i Kobs. Nova trojka, 20 njegovih poena.

24 - Dva brza prekršaja domaćih, prvo Stipanovića, a onda i Ramljaka, oba nad Zubčićem, koji pogađa "dva plus jedan", za 48:43.

23 - Razigrao se Brazilac Benite. Igrač Cedevite postigao je pet poena, svih pet u trećoj četvrtini.

23 - Dobra kretnja i lagani poeni Miloševića, 46:40.

22 - Velika greška domaćih, Vilijams lagano zakucava.

21 - Nastavljaju igrači lopte sa greškama, dok košarkaši Cedevite i dalje imaju veoma loš šut sa penala.

Cedevita zasluženo vodi nakon prvog poluvremena 43:36, ali Igokea je i dalje u igri, s obzirom da domaći nisu uspjeli napraviti osjetniju prednost. Zagrepčane sjajno predvodi Amerikanac Džastin Kobs, koji je za 20 minuta postigao 17 poena, uz samo jedan promašaj iz igre. Na drugoj strani, Filip Adamović ima osam poena, ali i tri lične greške. Problemi gostiju sa izgubljenim loptama, imali su ih čak osam u prvom poluvremenu.

- DRUGA ČETVRTINA (19:17) -

20 - Pogađa Kobs preko Vilijamsa, za 43:36 poslije 20 minuta igre.

20 - Sjajna trojka Gevina 10 sekundi prije pauze. Biće tajm-aut za domaće, koji će imati posljednji napad.

20 - Užasno loš šut Cedevite sa linije penala, 3/9!

20 - Posljednji minut prvog poluvremena. Adamović igra sa tri lične greške, te pogađa oba slobodna bacanja. Njegovih osam poena.

19 - Stipanović koristi svoju jačinu da se oslobodi čuvara, a onda novim, laganim poenima uvećava prednost svog tima na 40:31.

18 - Bošnjak uzvraća trojkom. Nikako da se Igokea približi rivalu, koji održava prednost od pet poena.

17 - Radivojević promašuje šut za tri poena, ali Lešić hvata loptu u napadu i lagano pogađa.

16 - Sve to kažnjava Kobs, svojim 15. poenom, 33:29.

16 - Čestim izmjenama oba trenera pokušavaju da razdrmaju svoje ekipe, ali za sada im to baš i ne polazi za rukom. Mnogo grešaka i dalje kod oba sastava. Milošević je sada promašio oba slobodna bacanja.

15 - Konačno Zubčić pogađa, i to van linije 6,75. Ipak, odmah u narednom napadu istom mjerom uzvraća Bel. Rezultat je 31:27.

14 - Kuk je u problemima sa ličnim greškama, mijenja ga Ramljak.

13 - Lorbek u brzom kontranapadu pogađa trojku. Sada je Rimac prinuđen da zatraži minut predaha, jer je igokea prišla na "minus četiri", 28:24. Mini-serija 5:0.

13 - Zubčić nije raspoložen protiv svog bivšeg kluba. Šut iz igre mu je 0/4. Zato pogađa Lešić i smanjuje zaostatak.

12 - Loše otvaranje Igokee. Primljen koš, a onda izgubljena lopta i još dva poena domaćih, 28:19, maksimalna prednost Cedevite, koja je natjerala Milakovića da zatraži prvi tajm-aut.

11 - Prekršaj Rikića već nakon 10 sekundi u drugoj četvrtini.

- PRVA ČETVRTINA (24:19) -

10 - Kraj prve četvrtine, domaći vode 24:19.

10 - Najveća prednost Cedevite, 24:17. Probudio se i Kuk, koji ima šest poena.

9 - Domaći imaju pet poena prednosti, ulazimo u posljednja dva minuta prve četvrtine. Kobs je sakupio 13 poena, bez promašaja iz igre.

8 - Nova trojka Kobsa, 18:14. Amerikanac je već na dvocifrenom učinku.

7 - Već peta izgubljena lopta Igokee.

6 - Sjajna trojka Adamovića, iz doskoka, kada je izgledalo da je već izgubio loptu. Igokea na samo "minus jedan". Dobra odbrana na drugoj strani, a onda novi poeni gostiju, za vođstvo 13:14.

5 - Kobs već ima pet poena, više nego kompletna ekipa Igokee, 10:4.

4 - Konačno niz Cedevite laganim polaganjem prekida Radivojević.

4 - Mnogo promašaja i grešaka na obje strane. Prvu trojku, i to iz petog pokušaja, pogodio je Kobs. Zagrepčani serijom 8:0 vode 8:2, Igokea bez poena tri minuta.

3 - Uzvraćaju domaći, za preokret 5:2.

1 - Prvi poeni na utakmici, zakucavanje Ilića za vođstvo Aleksandrovčana 0:2.

1 - Počeo je duel u Zagrebu, Lešić je promašio prvi šut za Igokeu.

- Poznate su startne petorke

CEDEVITA: Ramljak, Stipanović, Kuk, Benite, Kobs. IGOKEA: Ilić, Radivojević, Lešić, Adamović, Vilijams.

NAJAVA:

Budite uz MONDO i ispratite meč iz prestonice Hrvatske, koji počinje u 21 čas.