"Igokea ne smije tražiti krivca već se 'podići'"

Novi trener "igosa" svjestan da je posljednja četvrtina u Zagrebu bila veoma loša, ali smatra da ne treba "upirati prstom" u pojedince, već probati podići tim za petak i meč sa Union Olimpijom.

Žarko Milaković poslije  Cedevita - Igokea 100:80 Izvor: MN PRESS

Mladi trener Žarko Milaković neće po dobrom pamtiti debi na klupi Igokee u ABA ligi.

Njegovi "igosi" dobro su se držali 30 minuta protiv Cedevite u Zagrebu, da bi u posljednjoj četvrtini doživjeli "potop" - izgubili su sa čak 18 razlike i primili ukupno 37 koševa.

Zagrepčani su do pobjede "stotkom" stigli prvenstveno zahvaljujući odličnom šutu za tri poena tim (14 ubačenih iz 28 pokušaja) - 100:80 (24:19, 19:17, 20:25, 37:19).

Milaković je poslije petog poraza Aleksandrovčana najprije čestitao domaćinu na zasluženoj pobjedi.

"Oni su se digli poslije promjene trenera (Slaven Rimac umjesto SIta Alonsa) i promjene nekih situacija u rosteru. Ovo im je druga vezana pobjeda iz dobre igre i želim im sreću u nastavku sezone. Što se nas tiče, ne možemo igrati 30 ili 35 minuta, nego moramo igrati 40 minuta. U najavi utakmice sam govorio da moramo biti odgovorniji u odbrani, što nismo u posljednjoj četvrtini uspjeli. Devetnaest izgubljenih lopti je puno. Sigurno da nas je i Cedevita natjerala na to. Mi ne smijemo krivca tražiti u pojedincu, nego se moramo okrenuti timskoj igri da se pokušamo što prije podići za utakmicu protiv Olimpije u petak", izjavio je novi strateg ekipe iz Aleksandrovca.

Poslije sedam kola, Igokea je ostvarila samo dvije pobjede i pet poraza, dok je Cedevita ostvarila skor od tri trijumfa i četiri neuspjeha.

Igor Dodik: Milaković ima podršku kluba