Partizan na krilima Tomasa ukrotio "pantere": Nema neporaženih u ABA ligi!

Sjajna partija Amerikanca koji je predvodio crno-bijele do treće pobjede u regionalnom takmičenju, FMP upisao prvi poraz.

Odlična utakmica je bila očekivana u dvorani "Aleksandar Nikolić" i odličnu utakmicu smo i dobili. Partizan je uspio da ostvari treći trijumf u ABA ligi u svom prvom meču na domaćem parketu u tom takmičenju.

PARTIZAN - FMP 90:85 (19:20, 21:20, 26:19, 24:26)

Meč koji je obilježila rezultatska klackalica otišao je na kraju na strani domaćeg tima, prije svega jer je Rašon Tomas prikazao odličnu igru u drugom poluvremenu i "poveo" crno-bijele ka važnoj pobjedi.

FMP je pokazao zbog čega je u ovaj meč ušao sa skorom 4-0 i imali su ozbiljnih namjera da taj savršeni početak sezone produže.

Imali su nekolicinu raspoloženih igrača, kako u vidu Alekse Radanova po pitanju poena, tako i po pitanju kreacije koju je Stefan Pot donio sa 12 asistencija.

Međutim, ključna četvrtina i ovoga puta bila je treća. Partizan je u njoj uspio da stigne do prvog osjetnijeg vođstva, "odlijepili" su se na +9 i potom su uspjeli da tu prednost i sačuvaju.

FMP se nije predavao, u finišu su uspeli da se približe na 84:82, prije svega uz pomoć odličnog Radanova, ali je završnica ipak pripala nešto smirenijem Partizanu.

Crno-bijeli su i ovog puta katastrofalno šutirali za tri poena (5/23), ali je ipak prevagu donijela njihova kvalitetna igra u reketu. "Panteri" su sa 11 trojki "trenirali živce" domaćim navijačima, ipak, ni to im nije bilo dovoljno.

Najefikasniji u timu Partizana je bio Tomas sa 23 poena, dok je Gordić dodao 15. Vilijam Mozli se pokazao u odbrani (šest poena i devet skokova).

Za FMP je Radanov briljirao sa 18 poena i tek jednim promašajem iz igre, Duop Rit je dodao 14, a Đorđević i Ulubaj 12, odnosno 11.

ABA LIGA, 5. KOLO:

petak

Krka - Primorska 71:89 (13:23, 15:22, 24:32, 19:12)

subota

Mornar - Cedevita 77:70 (15:22, 14:20, 27:14, 21:14)

Partizan - FMP 90:85 (19:20, 21:20, 26:19, 24:26)

nedjelja

Mega - Budućnost 12.00
Cibona - Crvena zvezda 18.00
Igokea - Zadar 20.00

TABELA: Primorska 4-1, Cedevita 4-1, FMP 4-1, Mornar 3-2, Partizan 3-2, Budućnost 3-1, Krka 2-3, Crvena zvezda 2-2, Cibona 1-3, Mega 1-3, Igokea 0-4, Zadar 0-4.