Ubacio 13 trojki: Lavin rekordno po Šarlotu - pogađao odakle je htio

Čikago je odnio pobjedu u Šarlotu najviše zahvaljujući Zeku Lavinu koji je postigao rekord franšize i ostvario drugi najbolji skor u ligi. Gudurićevih šest poena u porazu Memfisa od Lejkersa

Poslije poraza od Majamija (108:116) Čikago je u Šarlotu upisao slatku pobjedu, i to sa samo pola koša prednosti - 116:115.

Za razliku od meča na Floridi, kada su ubacili samo 10 trojki iz 30 pokušaja, protiv Hornetsa su podesili nišanske sprave. Zek Lavin na tom prvom meču nije pogodio nijedan šut iz daljine, ali je onda zasijao protiv Šarlota.

Postigao je 13 trojki iz 17 pokušaja, što je novi rekord franšize.

On je ukupno ubacio 49 poena, najviše u karijeri, uz šut iz igre 17/28, a imao je i četiri skoka, uz isto toliko izgubljenih lopti uz jednu ukradenu za nepunih 35 minuta u igri.

Lavin je drugi igrač koji je to uspio na jednoj NBA utakmici, pošto je Stef Kari to učinio 2016. godine. Najviše trojki na jednom meču postigao je Klej Tompson, krajem oktobra prošle sezone - 14.

Lavin - 13 trojki, 49 poena
Izvor: Youtube/NBA

Bulsi su ostvarili šestu pobjedu sezone, uz 11 poraza.

Kod Šarlota najbolji je bio Teri Rozir sa 28 poena.

Mnogo uzbuđenja viđeno je i na meču Memfisa i Lejkersa, koji su gosti iz Los Anđelesa takođe dobili tijesnim rezultatom - 109:108.

Prelomio je Entoni Dejvis serijom 9-0 u finišu zahvaljujući kojoj su Lejkersi upisali 14. trijumf ove sezone, uz samo dva poraza.

Dejvis je završio meč sa 22 poena, dok je Lebron Džejms bio najefikasniji sa 30 pogodaka, šest skokova i četiri asistencije.

Kod Memfisa (skor 5-10) najbolji je bio Dža Morant sa 26 poena, uz šest skokova i pet ukradenih lopti, dok je Marko Gudurić imao šest pogodaka, i to dve trojke (šut iz igre 2/8, šut za tri 2/4), uz skok i asistenciju za 13 minuta provedenih na parketu.

Pobjedu u noći između subote i nedjelje upisala je i Juta, i to protiv Nju Orleansa - 128:120, a "kumovali" su joj Donovan Mičel sa 37 i Bojan Bogdanović sa 28 poena, uz po pet skokova i asistencija.