''Plemići'' problem samo na startu - Igokea lako sa Mostarcima

Predstavnik BiH u ABA ligi lako se obračunao sa Zrinjskim u okviru osmog kola Lige BiH

Utakmicom između Igokee i Zrinjskog spuštena je zavjesa na osmo kolo košarkaške Lige BiH, a domaćin je opravdao ulogu velikog favorite i trijumfovao rezultatom 83:61.

"Igosi" su sa Zrinjskim imali problema samo u uvodnih 6-7 minuta prve četvrtine, nakon kojih je rezultat glasio 10:10.

Od tog trenutka, pa sve do polovine drugog desetominutnog perioda Igokea je na parketu dvorane "Nenad Baštinac" kreirala seriju 21:4 za 31:14 na semaforu, što je usmjerilo meč putem kojim su domaći željeli – bez mnogo nervoze nakon bolnog poraza od Mega Bemaksa u posljednjim trenucima, nakon kojeg trener Igokee Dragan Bajić nije štedio na kritikama prema svojim izabranicima.

Večeras je njegov tim, ipak, bio apsolutni favorit u meču sa "plemićima" i tu ulogu je u potpunosti opravdao.

Na isteku četvrtog minuta treće dionice Igokea je imala prednost veću od 20 poena (50:29), a potom do kraja susreta "oduzela gas" i rutinski privela utakmicu kraju, te je uz omjer 7-1 na vrhu, dok je Zrinjski uz učinak 2-6 trenutno pretposljednji.

Kad je poenterski učinak u pitanju, u domaćem taboru je prvo ime bio Đorđe Gagić sa 15 poena, čemu je dosao i sedam skokova, Darko Talić je postigao 13, uz sedam asistencija, koliko je imao i Đorđe Simeunović, koji se zaustavio na 10 poena, koliko je postigao i Vaidas Kariniauskas, dok je 12 imao Dalibor Ilić.

Kod Zrinjskog, Ted Kapita je upisao 12 poena.

Nove obaveze Igokeu očekuju u petak, kada će u okviru desetog kola regionalnog takmičenja gostovati u "Draženovom domu" ekipi Cibone.

Pred ovaj meč, Igokea zauzima posljednje mjesto u ABA ligi uz omjer od jedne pobjede i osam poraza, dok su "cibosi" osmi uz četiri trijumfa i pet neuspjeha.