Široki dobio derbi Hercegovine

Širokobriježani slavili u hercegovačkom derbiju protiv Zrinjskog.

Košarkaši Širokog bez mnogo muke savladali su Zrinjski 90:76 (15:17,27:17,26:19,22:23) u meču 12. Kola Lige BiH.

Samo u prvih deset minuta gosti iz Mostara pružali su dobar otpor, a već na poluvremenu Široki je imao 42:34 i nagovijestio ishod ovog meča.

Mateo Drežnjak sa 25 poena vodio je ekipu Širokog ka pobjedi, Goran Filipović dodao je 15, a Filip Drežnjak upisao dabl-dabl sa 14 poena i deset skokova.

Nisu Mostarci imali snage za bilo kakav preokret i drugo poluvrijeme Široki je rutinski odradio za pobjedu, kojom je bar do ponedjeljka izjednačen na vrhu tabele sa Sparsima.

U poraženom timu Tihomir Vranješ dao je 19, Stefan Glogovac 16, a Krsto Bjelica 15 poena.

Igokea će svoj meč odigrati su ponedjeljak protiv Vogošće.