ABA 2: Debakl Širokobriježana u Novom Pazaru, lagana "stotka" domaćina

Košarkaši Širokog doživjeli ubjedljiv poraz u gostima protiv Novog Pazara.

Domaće ekipe bile su nemilosrdne u prva tri meča 15. kola Druge ABA lige.

Prvi bh. predstavnik koji je izašao na teren bio je Široki, ali košarkaši iz Hercegovine nisu se dobro proveli na gostovanju u Novom Pazaru, gdje su raspoloženi domaćini dominiali tokom cijelog susreta i na kraju slavili ubjedljivo 103:87.

NOVI PAZAR - ŠIROKI 103:87 (26:22, 30:19, 27:23, 20:23)

Već u prvoj četvrtini dalo se naslutiti da će publika u Novom Pazaru vidjeti efikasan meč, a poslije prvih 20 minuta bilo je jasno da će domaćin slaviti, s obzirom da je do pauze ubacio čak 56 poena.

Novopazarci su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 56:41, da bi prednost i u trećem kvartalu iz minuta u minut rasla. Gosti su posljednjih 10 minuta odigrali nešto bolje, ali bilo je to dovoljno da se samo ublaži poraz.

Do šestog ovosezonskog trijumfa Novi Pazar vodio je Aleksandar Todorović, koji je ubacio 24 poena, dok je u timu Širokobriježana, koji su ostali na devet pobjeda iz 15 susreta, najefikasniji bili Dario Drežnjak i Goran Filipović sa po 18.

NOVI PAZAR: Brunčević 14, Melori 20 (5 sk), A. Numanović, Novaković 11, Islamović 8, Todorović 24, Miladinović 1, K. Numanović, Muratović, Korać 10 (12 as), Nešović 11 (5 as), Vučićević 4.

ŠIROKI: Kraljević 11, Filipović 18 (6 as), Čolak, Zubac 5 (5 sk), Bošnjak, Šušak 3, Karačić 7, Čović, M. Drežnjak 14 (7 as, 5 sk), D. Drežnjak 18 (6 sk), Damjanović 5, Barinić 6.

U preostala dva odigrana meča od 18 časova, Borac je pred svojim navijačima porazio MZT 95:73 i učvrstio se na liderskoj poziciji, dok je Helios sa "plus 30" ispratio Lovćen, 92:62.

I preostali dueli ove runde na programu su večeras. Sloboda je u 19 časova počela svoj duel u Splitu, dok sarajevski Sparsi od 20 časova gostuju Sutjesci u Nikšiću.

Sutjeska - Spars

TABELA: Borac 13-2, MZT 11-4, Široki 9-6, Domžale 8-7, Rogaška (-1) 8-6, Sutjeska (-1) 8-6, Novi Pazar 6-9, Lovćen 6-9, Split (-1) 6-8, Dinamik (-1) 6-8, Sloboda (-1) 4-10, Spars (-1) 2-12.