Široki siguran, važna pobjeda Leotara u Kaknju

Odigrani mečevi 18. kola košarkaškog Prvenstva BiH.

Široki - Promo 94:83, Kakanj - Leotar 72:74, Košarkaška liga BiH 18. kolo rezultati i tabela Izvor: Druga ABA liga/KK Široki/Domagoj Ledić

Košarkaši Širokog bez većih problema savladali su u "Pecari" Promo 94:83, iako su gosti iz Donjeg Vakufa opasno zaprijetili u posljednjem kvartalu, ali je prednost domaćih iz prvih 30 minuta ipak bila prevelika.

Gosti su dostojan otpor pružili u prvoj četvrtini, koja je okončana rezultatom 25:25, da bi naredna dva perioda Široki ubjedljivo u svoju korist (27:11, 24:21), te tako najavio 15. ovosezonsko slavlje.

Kada se domaćim malo opustio, košarkaši Proma iskoristili su to da smanje zaostatak i ublaže poraz.

Dario Drežnjak i Mateo Čolak bili su najefikasniji sa po 18 poena, dok su dvocifren učinak imali još Ivan Karačić, koji je ubacio 13 poena, dok su po jedan manje dodali Mateo Drežnjak i Goran Filipović. Admir Džihan sa 17 poena bio je najefikasniji igrač poraženog tima.

Veoma važne bodove upisali su košarkaši Leotara, koji su slavili u Kaknju 74:72.

Marko Rikalo bio je najzapaženiji pojedinac na meču ubacivši 22 poena.

Sloboda je u posljednjem večerašnjem meču bila ubjedljiva protiv Bratunca 88:73, uz odlične partije Sanija Čampare i Martavijusa Meknajta, koji su ubacili po 17 poena, dok je Robert Rikić bio blizu dabl-dabl učinka - imao je 10 poena i devet uhvaćenih lopti.

Duel Čapljine i Igokee na programu je 24. februara zbog obaveza Aleksandrovčana u ABA ligi.

Čapljina - Igokea (19.00)

TABELA: Široki (-1) 15-2, Spars (-1) 12-5, Bratunac 10-8, Sloboda (-1) 10-7, Igokea (-4) 12-2, Leotar 9-9, Zrinjski 8-10, Mladost 8-10, Kakanj 7-11, Čapljina (-1) 7-10, Promo 6-12, Vogošća 0-18.